سال 2015 یوتیوب نسخه ای پولی به نام Youtube Red در کنار نسخه رایگان معرفی کرد. کاربران با پرداخت ماهانه 10 دلار میتوانند در آن عضو شوند و ویدیو ها را بدون هیچ گونه تبلیغاتی مشاهده کنند. در این نسخه کاربران می توانند ویدیوها را ذخیره کرده و به صورت آفلاین مشاهده کنند. البته این نسخه برای کسانی که اشتراک سرویس موسیقی گوگل پلی را دارند رایگان است.

تفاوت یوتیوب پریمیوم و یوتیوب رد و یوتیوب موزیک پریمیوم

در سال ۲۰۱۵ یوتیوب نسخه ای پولی به نام یوتیوب رد (Red Youtube) را در کنار نسخه رایگان خود معرفی کرد که کاربران با پرداخت ماهیانه ۹.۹ دلار می توانستند عضو آن شوند و ویدیوها را بدون هیچ گونه تبلیغاتی مشاهده کنند‌‌. همچنین در این نسخه کاربران می‌توانستند ویدیوها را ذخیره کنند و به صورت آفلاین مشاهده کنند.

دسترسی به همه محتواهای ارجینال یوتیوب از ویژگی های دیگر رد یوتیوب بود. یوتیوب در اواخر سال ۲۰۱۸ ریبرندیگ انجام داد و یک ورژن جدید به نام یوتیوب پریمیوم را عرضه کرد که در واقع تغییر نامی برای یوتیوب رد بود. به غیر از تمامی موارد بالا با استفاده از سرویس یوتیوب پریمیوم (youtube premium) می‌توانید به یوتیوب موزیک دسترسی کامل داشته باشید و بدون هیچ‌گونه تبلیغ می‌توانید موسیقی گوش کنید، در پس زمینه موسیقی دلخواهتان را پخش کنید و موسیقی ها  را برای دسترسی آفلاین دانلود کنید. هزینه سرویس یوتیوب پریمیوم ماهیانه ۱۱.۹۹ دلار می باشد

یوتیوب موزیک پریمیوم: YouTube Music Premium

این سرویس برای علاقه مندان به موسیقی هست با هزینه ماهیانه ۹.۹۹ دلار. با استفاده از این سرویس می‌توانید موزیک‌های دلخواهتان را بدون هیچ تبلیغی بشنوید، آن‌ها را در پس زمینه اجرا کنید و یا برای استفاده آفلاین آن‌ها را  دانلود کنید. که این سرویس قابل ارتقا به یوتیوب پریمیوم هست‌.


مطالب مرتبط:

یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر پول میدهد؟

آموزش کسب درآمد از یوتیوب

طریقه آپلود ویدیو در یوتیوب و قوانین آن