RTX 3090 بهترین برای بازیابی رمز عبور؛ شاید چنین موضوعی برای کاربران کارت گرافیک انویدیا RTX 3090 بهترین باشد. مخصوصا اگر رمز عبور خود را فراموش کرده باشند. اما اصولا افراد از چنین اپلیکیشن‌هایی برای مصارف شخصی استفاده نمی‌کنند. هدف آن‌ها دسترسی به حساب کاربری دیگران، اطلاعات موجود در فایل‌های فشرده و موارد مشابه است. کارت گرافیکی انویدیا RTX 3090 به ‌لطف مشخصات سخت‌افزاری که دارد، سرعت یافتن گذرواژه را به‌مراتب افزایش می‌دهد.

کارت گرافیک RTX 3090 جدیدترین دستاورد انویدیا است که از پردازنده GA102 سود می‌برد. محصول جدید انویدیا از ۲۴ گیگابایت حافظه رم از نوع GDDR6X استفاده می‌کند. پردازنده آن متشکل از ۱۰,۴۹۶ هسته است. این کارت گرافیک از محصولات بسیار گران‌قیمت محسوب می‌شود. علاقه‌مندان با وجود اینکه به یکی از توانمندترین پردازنده‌های گرافیکی موجود در بازار دسترسی پیدا می‌کنند؛ برای خرید چنین محصولی باید ۱۵۰۰ دلار هزینه کنند.

اپلیکیشن Passcovery به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده است. مهم‌ترین ویژگی جدید آن، پشتیبانی از کارت‌های گرافیک جدید انویدیا ازجمله RTX 3090 محسوب می‌شود. در توضیحات اپلیکیشن Passcovery که در زمینه‌ی کدگشایی گذرواژه‌ها کاربرد دارد، آمده است که با استفاده از کارت گرافیک RTX 3090، حمله جستجوی فراگیر برای یافتن گذرواژه با سرعت به‌مراتب بیشتری صورت خواهد گرفت.

روش حمله جستجوی فراگیر اصولا استفاده از آرشیوی بلند بالا از گذرواژه‌ها است و درواقع هر یک از این گذرواژه‌ها آزمایش می‌شوند تا رمز عبور مورد استفاده حساب کاربری یا فایل فشرده یافت شود. بااین‌حال انجام چنین کاری در گذشته بسیار زمان‌بر بود؛ اما به‌لطف سخت‌افزارهای توانمند جدید، زمان مورد نیاز برای یافتن گذرواژه یا حداقل آزمایش گذرواژه‌های موجود در آرشیو برنامه بسیار کاهش یافته است.

RTX 3090 گزینه ای مناسب برای بازیابی رمز عبورعرضه نسخه v20.09 اپلیکیشن Passcovery، کارت گرافیک GTX 1060 توانست از آزمایش ۶۶۹ میلیون گذرواژه در ثانیه به آزمایش تقریبی ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون گذرواژه در ثانیه برسد؛ رقمی شگفت‌انگیز که کار هکرها را نیز برای یافتن گذرواژه طعمه‌هایشان بسیار آسان‌تر می‌سازد. در این نسخه، پشتیبانی از کارت‌های گرافیک سری ۳۰۰۰ انویدیا نیز اضافه شده است. کاربران امکان استفاده از کارت‌های گرافیک توانمند این سری برای انجام حملات جستجوی فراگیر و یافتن گذرواژه‌ها داشته باشند. کارت گرافیک RTX 3090 در مقایسه با GTX 1060 تا هفت برابر سرعت بیشتری دارد. چنین رقمی حداقل در حالت تئوری انجام ۲۳/۸ میلیارد آزمایش در ثانیه برای یافتن گذرواژه را دراختیار کاربران قرار می‌دهد.

درواقع گذرواژه‌هایی که شاید آن‌ها را بسیار قوی می‌دانستیم، احتمال دارد با استفاده ازRTX 3090ُ  در مدت‌زمان کوتاهی یافت شوند. درحال‌ حاضر تنها مانعی که بین هکرها و استفاده از کارت گرافیک RTX 3090 انویدیا وجود دارد، قیمت این محصول است. از طرفی هنوز بسیاری از اپلیکیشن‌های رمزیابی از سری ۳۰۰۰ انویدیا پشتیبانی نمی‌کنند.

RTX 3090 گزینه ای مناسب برای بازیابی رمز عبور

بااین‌حال نمی‌توان جلوی چنین اقداماتی را گرفت. بهترین اقدام درکنار استفاده از رمز عبور قوی که حدس زدن آن‌ها بسیار دشوار باشد، استفاده از روش‌هایی مانند تصدیق هویت چندعاملی برای حساب‌ کاربری است. در چنین روش‌هایی علاوه بر رمز عبور، کدی برای گوشی هوشمند یا ایمیل کاربر ارسال می‌شود. در این روش تنها با ورود صحیح آن کد می‌توان وارد حساب کاربری شد. درحال‌ حاضر بسیاری از متخصصان برای بالاتر بردن ضریب امنیتی حساب‌های کاربری، استفاده از چنین روشی را پیشنهاد می‌دهند.


مطالب پیشنهادی:

نایاب شدن کارت گرافیکRTX 3080 و RTX3090

RTX3090؛ کارت گرافیکی غول پیکر

رونماییAMD از Radeon RX6000؛ رقیب سرسختRtx3090

7نکته درمورد کارت های گرافیکRTX3090 و RTX3080