شرکت AMD اخیرا شاهد افزایش چشمگیر استقبال از محصولاتش میان مشتریان بوده که دلیل آن را تا حد زیادی می‌توان در افزایش تقاضا برای چیپ‌ها بعد از پاندمی کرونا ویروس و تغییر گسترده به سمت دورکاری از منزل و همینطور کمکاری اینتل در این بازار جستجو کرد. تا این لحظه هیچکدام از سخنگویان Xilinx به صحبت درباره گزارش اخیر وال استریت ژورنال تمایل نشان نداده‌اند.

شرکت Xilinx که مقر اصلی آن در کالیفرنیا واقع شده، در تولید چیپ‌های قابل برنامه‌نویسی تخصص دارد. گفتنی است که تجارت این شرکت طی سال گذشته میلادی با اندکی دردسر روبه‌رو شد. چراکه شرکت هواوی در لیست سیاه دولت ایالات متحده قرارگرفت،  بنابراین دیگر قادر به خرید چیپ از کمپانی‌های آمریکایی نبود.

از آن موقع به بعد، مقامات آمریکایی شرکت‌های چینی بیشتری را به لیست سیاه خود اضافه کرده که بسیاری از آن‌ها مشتریان Xilinx بوده‌اند. احتمالا مدیران Xilinx از خرید کمپانی توسط AMD استقبال کنند تا بلکه جان تازه‌ای به کسب و کارشان دمیده شود.

برای توضیح باید افزود که AMD در حال حاضر با رشد ۸۹ درصدی ارزش سهامش بعد از وقوع کرونا ویروس، در بازار ارزشی معادل ۱۰۰ میلیارد دلار یافته. علاوه بر محصولات مبتنی بر کامپیوترهای شخصی، AMD تولید چیپ‌های کنسول‌های نسل بعدی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ را نیز برعهده داشته و این موضوع نیز به افزایش ارزش سهامش کمک بسیاری کرده است. AMD در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی، با رشد ۲۶ درصدی نسبت به همین برهه در سال قبل، درآمدی ۱.۹۵ میلیارد دلاری کسب کرد.


مطالب پیشنهادی:

محبوبیت پردازنده های سری رادئون AMD دربین ماینرها

بررسی پردازنده سری 5000 شرکت AMD

رونماییAMD از Radeon RX6000؛ رقیب سرسختRtx3090

فناوری جدید شیائومی؛ RAMDISK