اپل واچ می تواند به شما کمک کند آیفون خود را پیدا کنید،  قفل Mac  خود را باز کنید کنید در صورت خطر شنوایی به شما هشدار دهد یا حتی تشخیص دهد د که سقوط بدی داشته اید و برای شماکمک ارسال کند.

در سی نت  ما به شما 10 ترفند اپل واچ را آموزش خواهیم داد.

بسیاری از این 10 ترفند اپل واچ در سیستم عامل watchos 6  در کنار ios 13 و macos catalina  معرفی شده است.

پیشنهاد نویسنده:

نحوه اسکرین شات گرفتن از اپل واچ

نحوه ضبط صدا در اپل واچ

نحوه فعال کردن تشخیص شستن دست در اپل واچ

طریقه کاربا اپل واچ بدون فورس تاچ

آموزش فعال کردن واکی تاکی در اپل واچ

آموزش استفاده از siri در اپل واچ

نحوه فعال کردن نوتیفیکیشن ضربان قلب در اپل واچ

10 ترفند اپل واچ:

باز کردن قفل مک:

در macos sierra شرکت اپل ویژگی را اضافه کرد که به شما ما هم می دهد که قفل mac  خود را با اپل واچ باز کنید.  برای استفاده از این ویژگی اپل واچ شما باید watchos 3 را اجرا کند.  با آیفون ۵ یا بالاتر جفت شده باشد و مک شما باید مدتی بعد از اواسط سال ۲۰۱۳ تولید شده باشد.

برای فعال کردن قفل خودکار به بخش General   رفته و وارد System Preferences شوید.  اطمینان حاصل کنید که گزینه اجازه دستیابی بین مک و دستگاههای icloud  شما فعال باشد. در مرحله بعد به قسمت Security & Privacy  و بروید و Allow Your Apple Watch to Unlock Your Mac را در زیر تب General فعال کنید.وقتی در فاصله چند متری صفحه ورود به سیستم قرار دارید،  مک شما اکنون باید به طور خودکار قفل را باز کند.

برای کار با این سیستم باید  اپل آیدی در اپل واچ و آیفون جفت شده با مک یکسان باشد.

تایید کردن مجوز ها در macOS catalina

MacOS catalina توانایی تایید با اپل واچ برای هرگونه درخواست مجوز در سطح مدیر  را دارد.  اعلان هایی است که معمولاً هنگام تلاش برای حذف یا نصب نرم افزار،  مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده در سافاری  یا دسترسی به پنل های تنظیمات قفل شده ظاهر میشوند. اگر قفل خودکار را تنظیم کرده باشید( متن بالا – بازکردن مک )  تایید با اپل واچ کار خواهد کرد. هنگام کار روی مک فرمان هایی را برای تایید تغییرات روی مچ دست خود مشاهده خواهید کرد. اگر هنوز باز کردن قفل خودکار را فعال نکرده اید از طریق قسمت اول می توانید آن را فعال کنید.

با این ترفند اپل واچ سطح نویز محیط را کنترل کنید:

اگر اپل واچ سری ۴ یا مدل جدیدتر دارید و سیستم عامل آن به روز باشد می توانید نظارت بر سطح صدای محیط را فعال کنید.  این ویژگی صدای اطراف شما را کنترل می‌کند و اگر سطح صدا به مدت ۳ دقیقه یا بیشتر از آستانه خاصی عبور کند اعلانی را ارسال می کند.

برای فعال کردن این برنامه watch  را در آیفون خود باز کنید. روی noise  ضربه بزنید و سپس آستانه مورد نظر خود را تنظیم کنید.   شما همچنین می توانید این برنامه را در صفحه ساعت فعال کنیدکه به شما نمایش سطح سر و صدای فعلی محیط را نشان بدهد. طبق نتایج بدست آمده توسط کارشناسان سی نت  استفاده از آن تاثیر منفی روی باتری اپل واچ ندارد.

بعد از فعال کردن این ترفند اپل واچ نظارت بر صدای محیط ورودی جدیدی در زیر برنامه Health  مشاهده می کنید.

برنامه میزان صدایی را که با آن روبرو می شوید نمایش می‌دهد و ردیابی می‌کند ، اگر مدت طولانی در معرض صداهای بلند باشید به شما هشدار می دهد.

تشخیص سقوط از ارتفاع:

اپل واچ سری ۴ و بالاتر می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی افتاده اید و نمی توانید از جای خود بلند شوید. اگر ساعت سقوط ، و عدم فعالیت را تشخیص دهد به طور خودکار با خدمات اضطراری و مخاطبین اضطراری انتخاب شده توسط خودتان تماس می گیرد.  این ترفند اپل واچ به طور پیش‌فرض غیرفعال است مگر این که سن شما ۶۵ سال یا بیشتر باشد (  البته می‌توانید آن را غیر فعال کنید ).  همچنین می توانید آن را به صورت دستی فعال کنید. توجه داشته باشید که ممکن است ساعت شما با موارد اضطراری تماس بگیرد ، در صورتی که رویدادی اضطراری و واقعی وجود ندارد.

روش روشن کردن تشخیص سقوط اپل واچ:

برنامه watch را در آیفون خود راه اندازی کنید.

روی SOS  ضربه بزنید.

سپس گزینه Fall Detection  را فعال کنید.

نکته :  ساعت قبل از تماس اضطراری به شما هشدار می دهد.

پیدا کردن آیفون:

ترفند اپل واچ

مفید ترین ترفند اپل واچ قابلیت ping  آیفون است.  زمانی که آیفون خود را گم کرده اید با این گزینه می توانید آن را پیدا کنید. برای دسترسی به این ویژگی ، صفحه ساعت را به سمت بالا بکشید تا مرکز کنترل آشکار شود و سپس روی نماد زنگ ضربه بزنید.

توجه کنید که آیفون شما نباید سایلنت باشد و هرچه صدای گوشی شما بلندتر باشد صدای پینگ ایجاد شده نیز بلندتر خواهد بود.

تا اینجا 6 ترفند اپل واچ از مقاله ی 10 ترفند اپل واچ که باید بدانید را خوانده اید. امیدوارم لذت برده باشید. در ادامه به ترفندهای باقی مانده میپردازیم.

بی صدا کردن هشدار تماس با اشاره:

دریافت هشدار های تماس در اپل واچ مفید است ، اما شاید بخواهید در این یک تماس را روی اپل واچ ساکت کنید.  برای قطع کردن صدای اعلان فقط کف دست خود را روی ساعت قرار دهید.  با این کار لرزش و زنگ زدن ساعت متوقف می‌شود اما تماس قطع نمی‌شود.

انتقال تماس های  ورودی:

در این ترفند اپل واچ می توانید تماس ها را به آیفون انتقال دهید. فقط کافیست روی “…”  ضربه بزنید و سپس روی پاسخ در آیفون (  Answer on iphone ) کلیک کنید.

 حال تماس به آیفون شما منتقل می‌شود ، تماس به صورت خودکار به حالت تعلیق در می آید.  اکنون یک پیام آماده به تماس گیرنده می گوید که صبر کند تا شما آیفون خود را برداشته و تماس را از سر بگیرید.

با لمس کردن صفحه ساعت زمان را بگوید:

ترفند اپل واچ

این ترفند اپل واچ که Taptic Time  نام دارد از قابلیت بازخورد لمسی اپل واچ شما استفاده میکند  تا زمان را اعلام کند. پس مجبور نیستید به صفحه آن نگاه کنید ، این ویژگی به خصوص برای افرادی که کم بینا هستند یا دوربین هستند مفید است.

برای فعال کردن این ترفند اپل واچ گزینه مراحل زیر را دنبال کنید:

قسمت تنظیمات را باز کنید

به پایین صفحه رفته (  اسکرول کنید )  و روی ساعت ضربه بزنید.

سه نمایه برای انتخاب وجود دارد :

۱-  ارقام

۲- نمایه مختصر و مفید

۳- کد مورس

ثبت نام تمرینات :

اپل واچ

اپل واچ یک همراه تمرینی عالی است. اما لزوما برای هر نوع فعالیت که میخواهید ثبت کنید یا ، تمرین ندارد. اما می‌توانید موردی را انتخاب کنید که به فعالیت شما نزدیک است. اگر در زمان فعالیت ضربان قلب شما افزایش یابد ، ساعت فعالیت بیشتری را به شما اهدا میکند.

برای سازماندهی بهتر داده های تمرین می توانید این تمرینات را برچسب‌گذاری کنید اما پنجره انجام آن بسیار محدود است. باید بعد از تمرین آن را روی صفحه خلاصه برچسب گذاری کنید.

برای برچسب گذاری مراحل زیر را تکرار کنید:

روی تمرین دیگر ضربه بزنید و فعالیت خود را کامل کنید.

تمرین خود را به پایان برسانید ، صبر کنید تا صفحه خلاصه تمرین ظاهر شود.

روی نام تمرین ضربه بزنید و سپس از لیست تمرینات موجود یکی را انتخاب کنید.

اکنون می توانید این نوع تمرین (برچسب)  را از لیست اصلی تمرینات ، در برنامه تمرینات انتخاب کنید.

جابجایی بین اپ های باز:

برای جابجایی سریع بین دو برنامه در اپل واچ خود ، روی تاچ دیجیتال ضربه سری بزنید.  اگر ترجیح می دهید از لیست تعویض برنامه استفاده کنید و لیستی از برنامه هایی که استفاده کرده اید را مرور کنید (  مانند آنچه در آیفون خود می توانید داشته باشید )  یک بار روی دکمه کناری ضربه بزنید.

به پایان مقاله ی 10 ترفند اپل واچ که باید بدانید رسیده ایم ، امیدوارم لذت برده باشید.