پلی استیشن 5 بیش از یک ماه است که در دسترس کاربران است.درباره کنسول نسل 5 سونی چیزهای زیادی نوشته شده است که از بسیاری جهاد نسبت به ps 4 بهبود یافته است.  اما اکنون ps 5 با یک مشکل مواجه است. گزارش کاربران ps 5 حاکی از آن است که کنترل کننده Dualsense ( دسته ps5 ) در قسمت دکمه های محرک با مشکل مواجه هست. ( دکمه‌های L1 ، L2 ، R1 ، R2 ).

 گزارش خرابی دسته ps5

وب سایت آلمانی Pc game hardware  گزارش داده است که چندین کاربر با  دسته ps5 به مشکل برخورده اند. مکانیسم محرک ها بر اساس چرخهای پلاستیکی و فنر ها کار میکند.  این سایت نوشته این اجزا میتوانند فرسوده شوند و هر چه کاربران  از این دکمه ها بیشتر استفاده کنند ، سریعتر خراب میشوند.

دسته ps 5

به عنوان مثال یک کاربر Reddit گزارش داد که هنگام بازی Marvel’s spider man miles morales  دکمه R2 از کار افتاده است.  به نظر می رسید مکانیسم داخلی دکمه شکسته است و پس از آن فقط عملکرد طبیعی و غیر انطباقی ماشه همچنان در حال کار است.  این تنها کاربری نیست که گزارش خرابی دسته ps5 داده است زیرا چندین کاربر Reddit  با مشکلی مشابه روبرو هستند.

مشخص نیست که دامنه این مشکل چیست. ممکن است فقط تعداد کمی از گیمرها با خرابی دسته ps5 روبه‌رو شوند. به هر حال این محصول حدود یک ماه است که در دسترس کاربران قرار دارد ، بنابراین هیچ نشانه ای از سایش و فرسودگی عامل شکستگی نمی‌تواند باشد.  ممکن است این مشکل ساختاری باشد.  سونی همچنان سکوت کرده و بیانیه‌ای درباره این مشکل صادر نکرده است.


مطالب پیشنهادی:

نحوه اجرای بازی‌های پلی استیشن 1 و 2 در مک

10ویژگی داشبورد پلی استیشن5

استفاده از ایربادهای اپل بر روی کنترلر دوال سنس پلی استیشن 5 فراهم شد

بازی‌های مهم زمان عرضه کنسول پلی استیش 5

رفع مشکل روشن نشدن دسته ps4

چگونه از قابلیت Screen Share در PS5 استفاده کنیم؟

نحوه خاموش و روشن کردن PS5 با روش های مختلف