«سامسونت» با همکاری گوگل از کوله‌پشتی هوشمند جدیدی با نام «Konnect-i» رونمایی کرد که به گوشی کاربران متصل شده و از طریق «تگ هوشمند ژاکارد» و نوار لمسی تعبیه شده روی دسته کیف، امکان کنترل موسیقی و ارسال درخواست به دستیار هوشمند گوگل را فراهم می‌کند.

سامسونت کوله‌پشتی هوشمند خود را که محصولی خوش ساخت محسوب می‌شود در محدوده قیمتی 200 یا 220 دلار معرفی کرد.

از سال 2017 تاکنون، گوگل روی توسعه «فناوری ژاکارد» که در واقع فناوری پارچه‌های حساس به لمس است کار می‌کند. سال گذشته، ژاکت هوشمند« لیوایز» و همچنین کوله پشتی «Yves Saint Laurent» با بهره‌مندی از همین فناوری معرفی شدند.

کوله پشتی هوشمند سامسونت

کوله پشتی جدید سامسونت نیز از فناوری ژاکارد پشتیبانی می‌کند. در قسمت دسته کیف، اسلات بلوتوثی کوچکی با امکان شارژ از طریق Micro-USB  قرار داده شده است. در قسمت بالای آن نیز، ناحیه‌ای برای کنترل لمسی در نظر گرفته شده است. کاربران از طریق لمس این قسمت می‌توانند برخی درخواست‌های خود را به دستیار هوشمند گوگل انتقال دهند.

همچنین بندهای کوله به LED هایی مجهز شده که در صورت دریافت نوتیفیکشن روشن می‌شوند. ماژول تگ ژاکارد کوله پشتی، با طول عمر باتری 10روز تا دو هفته نیز روی بندهای کوله‌پشتی قرار داده شده. کوله پشتی هوشمند سامسونت در برابر نفوذ آب مقاوم است ولی باید ببینیم در عمل فناوری ژاکارد چقدر می‌تواند تحت بارندگی شدید دوام بیاورد.

کوله پشتی هوشمند سامسونت

کوله پشتی جدید سامسونت از نظر طراحی ظاهری، خوش ساخت و زیبا است، اما کاربرانی که از ساعت‌های هوشمند استفاده می‌کنند، شاید دیگر نیازی به چنین کوله پشتی هوشمندی گران قیمتی نداشته باشند. باید ببینیم آیا با فراگیرشدن استفاده از ساعت‌های هوشمند، کاربران از چنین محصولات گران قیمتی استقبال می‌کنند.