طی خبری که اپل اعلام کرد شاهد کاهش 33 درصدی قیمت شارژر و هدفون سیمی آیفون 12 بوده ایم.

در این مقاله قصد داریم دلایل کاهش 33 درصدی قیمت شارژر و هدفون سیمی آیفون 12 را بررسی کنیم.

حذف شارژر و هدفون سیمی از جعبه‌ی آیفون ۱۲ اتفاقی ناامیدکننده است. ناامیدکننده‌تر آن که اپل تصمیم گرفته شارژر و هدفون را از جعبه‌ی آیفون ۱۱ و آیفون XR و آیفون SE نسل دوم هم حذف کند. اپل می‌گوید شارژرها سالانه حجم عظیمی از زباله‌های الکترونیکی را به طبیعت وارد می‌کنند. برای حفاظت از محیط‌زیست تصمیم گرفته است آیفون‌های خود را بدون شارژر عرضه کند. این شرکت می‌گوید فروش جداگانه‌ی شارژر و هدفون باعث کاهش محسوس زباله‌های الکترونیکی طبیعت می‌شود زیرا تنها کسانی شارژر و هدفون تهیه می‌کنند که به آن‌ها نیاز داشته باشند.


مطالب پیشنهادی:

حذف شارژر از سری آیفون های:11،XR و SE2020

حذف شدن آداپتور و ایرپاد از جعبه آیفون


بسیاری از کاربران ادعاهای اپل را نپذیرفتند و شروع‌به انتقاد از این شرکت کردند. اکثر کاربران اعتقاد دارند که انگیزه‌ی اصلی اپل از انجام این کار، کسب درآمد بیشتر بوده است. اپل برای کاهش انتقادات تصمیم گرفته است قیمت لوازم جانبی حذف‌شده از جعبه‌ی آیفون ۱۲ را کاهش دهد. تا پیش از معرفی آیفون ۱۲ تهیه‌ی هدفون سیمی این شرکت ۲۹ دلار هزینه‌بردار بود. بااین‌حال اپل اکنون هدفون را ۱۹ دلار می‌فروشد. اپل همچنین قیمت آداپتور شارژ را کاهش داده است؛ آداپتور USB-C قبلی که ۱۸ وات بود ۲۹ دلار قیمت داشت. اما آداپتور جدید ۲۰ وات USB-C با قیمت ۱۹ دلار عرضه می‌شود.

قطعا این کار نمی‌تواند تأثیر زیادی روی کسانی بگذارد که انتظار داشتند این آیتم‌ها را به رایگان در جعبه‌ی آیفون ۱۲ دریافت کنند. کسانی که تاکنون آیفون ۱۲ نداشته‌اند به خرید شارژر «محبور» می‌شوند. همچنین دارندگان آیفون ۱۱ که گوشی خود را با شارژر پنج وات دریافت کرده‌اند و اکنون در پی تهیه‌ی آیفون ۱۲ هستند به‌احتمال بسیار زیاد برای تهیه‌ی شارژر ۲۰ وات اقدام خواهند کرد.

حذف هدفون از جعبه‌ی گوشی اتفاق چندان بزرگ و ناامیدکننده‌ای نیست. زیرا آیفون ۱۲ بدون هدفون هم کار می‌کند اما بدون شارژر نه. به‌علاوه هدفون سیمی اپل بهترین هدفون سیمی بازار نیست. کسی که موسیقی زیاد گوش دهد احتمالا سراغ تهیه‌ی هدفون‌های بهتر می‌رود.