کاهش قیمت ایکس باکس سری اس در ژاپن خبری خوش برای گیمرهای این کشور بود.

زمان کمی به عرضه رسمی کنسول‌های نسل جدید باقی مانده و تقریبا یک ماه دیگر بسیاری از کاربران ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس خود را که قبلا پیش‌خرید کرده بودند، دریافت می‌نمایند.

ایکس باکس در نسل‌های گذشته کشور ژاپن را به عنوان بازار موفقی برای خود نمی‌دیده. فیل اسپنسر و تیمش قصد دارند این موضوع را با ایکس باکس سری ایکس (و مخصوصا اس) تغییر دهند.

مایکروسافت برای نخستین باردرمراسم توکیو گیم شو حضوریافت و با ارائه‌ای موفق سعی در جذب هرچه بیشتر گیمرهای ژاپنی داشت. در این مراسم اعلام شد ایکس باکس سری اس در ژاپن قیمت پایین‌تری نسبت به بقیه مناطق جهان دارد.

کاهش قیمت ایکس باکس

قیمت این کنسول از 32,980 ین به 29,980 ین کاهش پیدا کرد و برخی‌ها معتقد بودند ایکس باکس جهت مقابله با پیش‌فروش موفق پلی استیشن 5 در ژاپن چنین سیاستی را پیاده کرده است.

فیل اسپنسر رییس ایکس باکس طی مصاحبه خود با Weekly Famitsu این فرضیه را کاملا رد کرد. این کاهش قیمت به نرخ مبادلات و گوش کردن به مصرف‌کنندگان محلی در ژاپن ربط داشته و نه مسائل دیگر.

گفته می‌شود تمام کنسول‌های مخصوص پیش‌فروش در ژاپن به فروش رسیده است. اما خب همچنان نمی‌دانیم اعداد و ارقام اصلی چقدر است یا اینکه ایکس باکس مجموعا چند دستگاه ایکس باکس را برای مخاطبان ژاپنی خود در نظر گرفته بود.