شرکت کانن تاکنون لنز‌های جذابی را برای دوربین‌های بدون آینه و فول فریم خود عرضه کرده است. با این وجود لنز‌های RF عرضه شده به کاملی لنز‌هایی نیستند که هم اکنون در خانواده‌ی EF شاهد آن‌ها هستیم.

اطلاعات منتشر شده توسط افشاکنندگان اطلاعات نشان می‌دهند که کانن در حال توسعه‌ی 16 لنز RF است و به احتمال زیاد این لنز‌های جدید در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهند شد.

این اطلاعات جدید نشان می‌دهند که لنزهای RF 70-200mm f/4 و RF 50mm f/1.8 هم دیگر لنزهایی هستند که کانن قصد دارد در آینده‌ای نزدیک از آن‌ها رونمایی کند.

زمانی که سعی داشته باشید از دوربین‌های جدیدی استفاده کنید باید به برخی نکات توجه کنید. مثلا با وجود اینکه دوربین‌های جدید کارکرد شگفت‌انگیزی دارند، اما در زمان تهیه‌ی لنز‌های مناسب آن‌ها، تمایل به جایگزین کردن لنز‌هایی با مانت جدید با لنز‌های با مانت قدیمی رفته‌رفته افزایش پیدا می‌کند؛ زیرا هیچ عکاسی نمی‌خواهد برای همیشه از لنز‌های قدیمی استفاده کند.

کانن در 2021 احتمالا 16 لنز RF معرفی میکند

با توجه به این موضوع، اطلاعات منتشر شده توسط سایت Canon Rumors در رابطه با برنامه‌‌های آتی کانن برای رونمایی از لنز‌های جدید با مانت RF در سال ۲۰۲۱، برای طرفداران این برند و دوربین‌های بدون آینه‌ی آن خبر خوشحال‌کننده‌ای خواهد بود. همچنین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که دو لنز جدید یعنی RF 70-200mm f/4L IS USM و  RF 50mm f/1.8 STM هم از لحاظ کیفیت عدسی‌های به کار رفته در آن‌ها و هم از لحاظ کیفیت بدنه نسبت به نسخه‌های EF خود دارای کیفیت بیشتری باشند. به احتمال زیاد کانن 16 لنز RF، اول از این دو لنز رونمایی خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود حتی شاهد عرضه‌ی یکی یا هر دوی این لنزها تا قبل از سال ۲۰۲۱ باشیم.

با توجه به این موضوع، در سال ۲۰۲۱ کانن قصد دارد که رفته‌رفته از ۱۴ لنز باقی مانده با مانت RF رونمایی کند. البته با توجه به همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ در جهان، ممکن است عرضه‌‌ی بعضی از این لنز‌ها تا سال ۲۰۲۲ به تعویق بیفتد.

پیش‌بینی می‌شود که دو لنز انقلابی تیلت‌شیفت با قابلیت فوکوس خودکار، تمامی لنز‌های تله‌فوتو با فاصله‌ی کانون ثابت و برخی از لنز‌های مخصوص عکاسی ماکرو و پرتره جزء لنز‌هایی باشند که در نهایت در سال ۲۰۲۲ شاهد رونمایی از آن‌ها باشیم.

شما می‌توانید لیست تمامی این لنز‌ها در ادامه ببینید.