برای شروع کار اپلیکیشن Notes را اجرا کنید. سپس یک یادداشت خالی جدید ایجاد کنید. برای تغییر دادن طرح پس‌زمینه Notes، روی منوی سه‌نقطه در گوشه‌ی بالای صفحه تپ کنید. منویی در پایین صفحه ظاهر می‌شود. در این منو روی دکمه‌ی Lines & Grids  تپ کنید.

پس‌زمینه Notes

در لیست طرح‌های مختلف کاغذ، روی یکی از حالت‌ها تپ کنید. دقت کنید که برای طراحی منظم، بهتر است طرح جدولی را انتخاب کنید. فواصل خطوط در طرح‌های مختلف متفاوت است و هر یک برای نوعی از یادداشت‌ها مناسب است.

پس‌زمینه Notes

 

یکی از ۶ طرح را انتخاب کنید. اگر یادداشتی را قبلاً ایجاد کرده باشید هم امکان سفارشی‌سازی طرح پس‌زمینه‌ی آن وجود دارد و روش کار مشابه است.

 

نکته‌ی دیگر این است که می‌توانید استایل پیش‌فرض را هم تغییر بدهید تا همه‌ی یادداشت‌های جدید، طرح پس‌زمینه‌ی موردنظر شما را داشته باشند. برای این منظور اپلیکیشن Settings را اجرا کنید و روی Notes و سپس روی Lines & Grids تپ کنید. در ادامه روی طرحی که مناسب کاربردهای شماست تپ کنید.

در اپ نوتس می‌توانید رنگ پس‌زمینه‌ی یادداشت‌ها را هم به صورت مجزا تغییر دهید. حتی اگر تم مشکی را در تنظیمات آیفون فعال کنید، می‌توانید پس‌زمینه‌ی یادداشت خاصی را روشن در نظر بگیرید.


مطالب پیشنهادی:

آموزش تغییر نام کاربری توییتر در ویندوز و مک

آموزش اکسل: محدود کردن تعداد حروف در سلول و نمایش ارور و توضیح

آموزش تغییر آیکون اپلیکیشن ها در macOS Big Sur

آموزش ثبت نام در اکانت بانکی Plex گوگل

آموزش باز کردن فولدر با دستورات cmd

آموزش تنظیم صفحه اپل واچ از طریق آیفون