چگونه روی Android TV اپ نصب کنیم؟

برای شروع کار با استفاده از کلیدهای جهت یا D-pad ریموت کنترل تلویزیون اندرویدی، گزینه‌ی Apps که از گزینه‌های سمت چپ صفحه‌ی خانه است را انتخاب کنید.

منویی در سمت راست صفحه ظاهر می‌شود و در آن لیستی از اپ‌ها موجود است. گزینه‌ی Get more apps را انتخاب کنید و یا اپلیکیشن Google Play Store را از لیست انتخاب کرده و اجرا کنید.

چگونه روی Android TV اپ نصب کنیم

اکنون صفحه‌ی اصلی گوگل پلی باز می‌شود و ردیفی از اپ‌های پیشنهادی مشاهده می‌کنید. با استفاده از کلیدهای جهت، یکی از تب‌های Apps یا Games یا My Apps را به تناسب نیاز انتخاب کنید.

به این ترتیب لیستی از اپ‌ها یا بازی‌ها نمایان می‌شود و می‌توانید مواردی را برای نصب کردن انتخاب کنید. اگر اپ یا بازی خاصی مدنظر شماست، آیکون Search یا جستجو را انتخاب کنید.

چگونه روی Android TV اپ نصب کنیم

در ادامه نام اپ یا بازی را تایپ کنید. حین تایپ کردن حروف، نتایج مرتباً تغییر می‌کند و با تایپ کردن بخشی از نام یک اپ یا بازی، احتمالاً آن را در صدر نتایج مشاهده خواهید کرد. برای انتخاب یکی از نتایج سرچ، از کلیدهای جهت استفاده کنید.

چگونه روی Android TV اپ نصب کنیم

در صفحه‌ی اپلیکیشن یا بازی، دکمه‌ی Install را انتخاب کنید. البته می‌توانید قبل از نصب کردن، با کلیدهای جهت اسکرول کنید و اطلاعات تکمیلی در مورد اپلیکیشن و همین‌طور اسکرین‌شات‌هایی از محیط اپ یا بازی را ببینید و مطمئن شوید که همان اپ یا بازی موردنظر شماست

صبر کنید تا فرآیند دانلود و نصب انجام شود. پس از دانلود و نصب اپ یا بازی، دکمه‌ی Open و Uninstall در صفحه‌ی آن ظاهر می‌شود. با انتخاب Open می‌توانید اپ یا بازی جدیدی که نصب کرده‌اید را اجرا کنید و برای حذف کردن آن هم می‌بایست از گزینه‌ی Uninstall استفاده کنید.

چگونه روی Android TV اپ نصب کنیم

آیکون اپ در صفحه‌ی خانه نیز اضافه می‌شود و از این پس نیازی به اجرا کردن اپ Google Play نیست.

به همین سادگی می‌توانید اپ‌های بیشتری روی تلویزیون هوشمند خویش نصب کرده و استفاده کنید.


مطالب پیشنهادی:

اسکرین شات گرفتن در تلویزیون اندرویدی

تلویزیون‌های OLED ال‌جی بهترین برای اجرای بازی‌های ایکس‌باکس‌ایکس

QD-OLED دقیقا چیست و چرا می‌تواند تغییر بزرگی در کیفیت تصویر ایجاد کند

اسکرین شات گرفتن در تلویزیون اندرویدی