همه‌ی ما میدانیم که سال ۲۰۲۰ حتی برای اپل هم سال عجیبی است.این شرکت به تازگی یک رویداد معرفی محصول در ماه سپتامبر برگزار کرده است که در آن آیفونی وجود نداشت. اما وقت آن فرا رسیده و اپل در حال آماده سازی برای معرفی خانواده آیفون 12 خود است. هم‌چنین انتظار می‌رود چندین دستگاه و لوازم جانبی در این رویداد معرفی شود. مانند رویداد فبلی به احتمال فراوان اهالی کوپرتینو برای معرفی محصولات جدید خود یک فیلم ضبط شده را نشان می‌دهند که حدود دو ساعت خواهد بود. دو رویداد اخیر این شرکت یعنی کنفرانس توسعه دهندگان و معرفی اپل واچ/آیپد هردو به خوبی تولید شده بودند و توانستند محصولات جدید را به نمایش بگذارند. اما در این رویداد اپل چه خوابی برای کاربران و اهالی رسانه دیده است.

پیشبینی در مورد آیفون 12

این رویداد متعلق به آیفون 12 است که با تاخیری یک ماهه قرار است به جهانیان معرفی شود. طبق اخبار و شایعات بسیار، امسال قرار است شاهد ۴ گوشی آیفون ۱۲ باشیم که با اندازه و مشخصات متفاوت راهی بازار خواهند شد.

به احتمال فراوان شاهد گوشی‌ها با مشخصات زیر خواهیم بود:

  • آیفون ۱۲ مینی- نمایشگر اولد ۵.۴ اینچی
  • آیفون 12 – نمایشگر اولد ۶.۱ اینچی
  • آیفون 12 پرو- نمایشگر اولد ۶.۱ اینچی
  • آیفون 12 پرو مکس – نمایشگر اولد ۶.۷ اینچی

بنابراین نه تنها شاهد بزرگترین آیفون تولید شده تاکنون خواهیم بود بلکه کوچکترین آیفون با صفحه نمایش لبه به لبه را نیز خواهیم دید. گفته می‌شود که زبان طراحی جدیدی هم‌چون آیپد پرو را در گوشی‌های جدید شاهد خواهیم بود. طراحی تخت و صاف همانند چیزی که در آیفون ۴ شاهدش بودیم. طبق اخبار تایید شده گوشی‌های جدید از پردازنده ی A 14 اپل که دارای شش هسته‌ی پردازشی و هشت هسته‌ی پردازشی گرافیکی است، بهره می‌برند. هنوز اطلاعات چندانی درباره‌ی تراشه‌ی جدید اپل نداریم، اما گفته می‌شود که در مقایسه با A 12 شاهد افزایش سرعت چشمگیر هستیم. البته برای اینکه با آیفون‌های سال گذشته مقایسه شوند باید با تراشه A 13 بررسی گردد.