شرکت تحقیقاتی کانترپوینت در گزارش جدیدی فهرست پرفروش‌ترین تلفن‌های هوشمند 5G در ماه سپتامبر 2020 را منتشر کرده است.

همزمان با گسترش شبکه‌های 5G، میزان فروش تلفن‌های هوشمند 5G هم افزایش پیدا می‌کند. و با عرضه اولین آیفون نسل پنجمی افراد بیشتری در سراسر دنیا با این فناوری آشنا می‌شوند. سرعت دانلود 5G در نهایت قرار است تا ۱۰۰ برابر سرعت 4G LTE برسد. این فناوری بستر شکل‌گیری بازارهای را جدیدی را فراهم خواهد کرد و کشورها در تلاشند تا از پیشگامان توسعه 5G باشند.

نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی برای بازار موبایل هم اتفاق سودمندی است چون کاربران را به خرید محصولات جدید ترغیب می‌کند. مطابق گزارش جدید کانترپوینت، محبوب‌ترین موبایل 5G بازار در ماه سپتامبر (یعنی آخرین ماهی که گزارش مالی آن در دسترس است) گلکسی نوت ۲۰ الترا 5G بوده که ۵ درصد از سهم بازار را در دست گرفته است. این گوشی پیشرفته‌ترین موبایل 5G سامسونگ است که نمایشگری ۱۲۰ هرتزی دارد و از اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس استفاده می‌کند.

پرفروش‌ترین تلفن‌های هوشمند 5G

هوآوی به‌لطف استقبال خوب کاربران چینی توانسته شرایط خود را حفظ کند چون 5G در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۰ در این کشور نرخ نفوذ ۵۰ درصدی داشته است.

با توجه به این‌که از فهرست ۱۰ تایی موجود ۷ دستگاه مربوط به بازار چین هستند، عجیب نیست که بیش از ۶۰ درصد بازار جهانی 5G در چین واقع شده است. همان‌طور که کانترپوینت می‌گوید 5G دیگر فناوری ثروتمندان نیست. گوشی‌های اقتصادی اوپو و ویوو توانسته‌اند سهم بازار خوبی داشته باشند. سامسونگ هم از سری گلکسی A محصولاتی را با این فناوری عرضه کرده که البته در این فهرست دیده نمی‌شوند. کوآلکام و مدیاتک با عرضه چیپست‌های 5G ارزان قیمت دسترسی آسان‌تر به این قابلیت را ممکن کرده‌اند.


مطالب پیشنهادی:

استفاده آیفون12 از شبکه5G در صورت نیاز

بررسی اینترنت 5G تلفن‌های هوشمند

Smart Data Mode قابلیتی برای سوییچ میان شبکه 4G و 5G در آیفون 12

چین اولین ماهواره 6G آزمایشی خود را روانه فضا کرده