اخیراً یک توسعه دهنده توانسته هک بازی‌های نینتندو سوئیچ را در کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده M1 اپل سیلیکون با موفقیت انجام دهد.

اوایل این هفته یک توسعه دهنده در توییتر با نام مستعار Sera Tonin Brocious اقدام به هک بازی‌های نینتندو سویچ کرده و آن‌ها را در کامپیوترهای مک مبتنی بر پردازنده‌های M1 اجرا کرده است. این توسعه دهنده توانسته بازی Super mario Odyssey را با موفقیت در مک جدید اجرا کند.

این توسعه دهنده توانسته با شبیه ساز Yuzu متن باز که شبیه ساز محبوب نینتندو سوئیچ است، از رابط برنامه نویسی Vulkan که یک API گرافیکی سه بعدی با عملکرد بالا است به این موفقیت دست یابد.

اجرای بازی‌ها از طریق شبیه ساز به دلیل محدودیت‌های MoltenVK با کیفیت کامل امکان پذیر نیست. چرا که کتابخانه نرم افزاری که به برنامه‌های مبتنی بر Vulkan دارند تا در سیستم عامل‌ سطح بالای MacOS، iOS و tvOS اپل اجرا شوند.

اسکرین شات موجود در این توییتر نشان می‌دهد که بازی Super mario Odyssey در مک بوک پرو 13 اینچی با تراشه M1 و سیستم عامل macOS 11.0.1 قابل اجرا است.

گفتنی است که هک بازی نینتندو سوئیچ در Mac M1 امکان پذیر است زیرا پردازنده موجود در هر دو آن‌ها بر مبنای معماری ARM است.

این توسعه دهنده گفته که یکی از محدودیت‌های اجرا، عدم پشتیبانی مناسب از Metal است که مانع بزرگی به شمار می‌آید اجرای MoltenVK فعلی منجر به عملکرد متوسط می‌شود. علاوه بر این در ویدیویی که این کاربر منتشر کرده، هنگام اجرای بازی محدودیت‌های فنی مشاهده می‌شود.

با وجود اینکه دستورالعملی برای انجام این کار وجود ندارد که عموم مردم آن را امتحان کنند ولی اجرای بازی نینتندو سوئیچ در Mac M1 یک موفقیت هیجان انگیز محسوب می‌شود. می‌توان گفت این یک نمونه بارز از قابلیت‌های جدیدی است که توسط اپل سیلیکون ارائه شده است. همچنین قدرت و همه کاره بودن Mac M1 هرگز متوقف نمی‌شود و شگفتی‌های بیشتری از این محصول جدید اپل انتظار می‌رود.


مطالب پیشنهادی:

بازی Among Us برای کنسول نینتندو سوئیچ معرفی شد

آخرین اخبار از نینتندو سوییچ پرو

تاریخ عرضه بازی Returnal مشخص شد

عرضه نسخه کنسولی بازی Microsoft Flight Simulator در تابستان 2021

لورفتن اطلاعات Call of Duty Mobile