از آنجایی که تلفن‌های همراه اندرویدی بیشترین سهم را در بازار جهانی دارند، شاید چالش مهم بین خیلی از آنها، نسخه سیستم‌عامل اندروید نصب شده روی گوشی است.در این مقاله قصد داریم نحوه مشاهده ورژن اندروید در محصولات اندرویدی را به شما آموزش دهیم.

شناسایی شماره مدل و ورژن اندروید از روی بدنه و نام تجاری تلفن همراه

قبل از هر چیزی باید بدانید ممکن است، شماره مدل تلفن همراه که در لیست کارخانه سازنده ثبت می‌شود با نام تجاری آن متفاوت باشد؛ به همین دلیل خیلی از افراد در برخی موارد هنگامی که نام گوشی خود را مجموعه‌ای از اعداد در کنار حروف می‌بینند، تعجب می‌کنند.

در پشت قاب برخی از مدل‌های گوشی‌های سامسونگ و ال‌جی نیز شماره مدل گوشی نوشته شده است، ضمن اینکه در معرفی و بررسی انواع تلفن‌های همراه، نسخه سیستم‌عامل اندروید نیز معرفی می‌شود.

پیدا کردن شماره مدل و ورژن اندروید از طریق تنظیمات تلفن همراه

صرف نظر از اینکه از چه مدل گوشی و از چه برندی استفاده می‌کنید، خیلی راحت با استفاده از تنظیمات نرم‌افزار می‌توانید شماره مدل و ورژن اندروید مورد استفاده در تلفن همراه خود را پیدا کنید.

برای دسترسی سریع به تنظیمات، می‌توانید صفحه گوشی را از نوار اعلانات پایین بکشید، تا آیکون مربوط به تنظیمات (چرخ‌دنده) را مشاهده کنید.

روی آن تپ کنید تا وارد صفحه تنظیمات شوید. توجه داشته باشید، آیکون تنظیمات را می‌توان از منو اپلیکیشن‌ها نیز پیدا کرد.

در صفحه تنظیمات به دنبال گزینه About Phone بگردید؛ اغلب موارد این گزینه در پایین صفحه قرار دارد و برا دسترسی به آن کافی است صفحه را تا انتها به سمت پایین اسکرول کنید.

البته در برخی از تلفن‌های همراه، بخصوص آن دسته که اندروید استوک یا همان اندروید خام استفاده می‌کنند، این گزینه بعنوان یکی از زیرمجموعه‌های گزینه System است.

ورژن اندروید

در این صفحه می‌توانید اطلاعات پایه‌ای همانند نام تلفن همراه خود را مشاهده کنید. نام تلفن همراه، اغلب نام معروفی است که در بازار تلفن همراه را با این نام می‌شناسند. می‌توانید این بخش را برای تلفن‌های همراه LG G5 و Samsung Galaxy S9 مشاهده کنید. اما اگر شماره مدل تلفن همراه خود را نیاز دارید، باید به سراغ گزینه Hardware info و در صفحه مربوط به این گزینه Model number بروید.

ورژن اندروید

برای شناسایی نسخه اندروید تلفن همراه خود نیز به سراغ گزینه Software info بروید و روی آن تپ کنید. اولین گزینه در این صفحه Android Version است.


مطالب پیشنهادی:

نحوه فیلم‌برداری از صفحه در اندروید ۱۱

فعال کردن بازی مخفی در اندروید ۱۱

ویژگی‌های جدید اندروید 11؛رقابت با ios

13 اپلیکیشن تبدیل عکس به نقاشی برای ios و اندروید

روش اتصال Galaxy Watch به محصولات اندرویدی

نحوه‌ی فعالسازی Dark Mode در محصولات اندرویدی