اپل دو نسل مختلف از Apple Pencil  را معرفی کرده که با  مختلف سازگار هست.  هر دو نسل Apple Pencil از طریق باتری کار میکند. اگر استایلوس Pencil را تازه خریده‌اید، چک کردن شارژ باتری موضوع مهمی نیست چرا که عمر باتری بیش از ۱۲ ساعت است! و این در حالی است که اغلب گرافیست‌ها و کاربران حرفه‌ای، بیش از چند ساعت با استایلوس کار نمی‌کنند. اما پس از چند سال کاربری، باتری فرسوده می‌شود و ظرفیت مفید آن کاهش پیدا می‌کند.

 

در سی نت به شما نحوه شارژ و بررسی درصد باتری مداد اپل  را آموزش خواهیم داد.

نحوه شارژ نسل اول Apple Pencil

نسل اول مداد اپل با تمام آیپد هایی که با دکمه Home  فیزیکی و پورت Lightning  عرضه می شوند سازگار است.  مداد اپل را برداشته و در پوشش را از بالای قلم بردارید.  اکنون یک رابطه Lightning  در انتهای Apple Pencil  مشاهده خواهید کرد. این اتصال را به پورت Lightning  در پایین آیپد وصل کنید. صدای دینگ را خواهید شنید و مداد اپل شروع به شارژ میکند.  شارژ کامل حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

اگر می خواهید مداد اپل خود را با آیپد شارژ نکنید (  توصیه می شود با آیپد شارژ شود )  می توانید از آداپتور ،  که همراه مداد اپل در جعبه است استفاده کنید.

 

 

 

در انتهای مقاله به شما طریقه مشاهده درصد باتری Apple Pencil را خواهیم گفت.

نحوه شارژ نسل دوم Apple Pencil

اپل با شتاب و جهش نحوه شارژ را در نسل دوم بهبود بخشید. نسل دوم مداد اپل توسط آیپد پرو و آیپد ایر جدید پشتیبانی می شود. این آیپد ها لبه های تخت دارند و دکمه های صفحه اصلی فیزیکی ندارند.

نسل دوم  Apple Pencil  از طریق مغناطیسی  در کنار آیپد قرار می‌گیرد ، زیرا دارای یک لبه تخت است.  تنها کاری که باید انجام دهید چسباندن آن به لبه آیپد است. مداد اپل را در بالای آیپد قرار داده بنری را مشاهده می کنید که به شما می گوید لوازم‌جانبی در حال شارژ است و میزان درصد باتری را به شما اعلام می کند.  همچنین در صورتی که باتری شما کم باشد به شما هشدار می دهد.

چگونه درصد باتری مداد اپل را مشاهده کنیم :

وقتی از آیپد با مداد استفاده می‌کنید ، اپل به طور خودکار ابزارک Battery  را به صفحه Today view  اضافه میکند.  برای نمایش  Today view ( نمای امروز )  می توانید صفحه اصلی آیپد خود را به چپ و راست بکشید.در اینجا انگشت خود را به بالا بکشید تا ابزارک Battery  را پیدا کنید. حال میزان باتری  مداد اپل را مشاهده خواهید کرد.

اگر گزینه باتری را پیدا نکردید ، نگران نباشید.  در عرض چند ثانیه می توانید آن را به ابزارک خود اضافه کنید.

ابتدا روی قسمت خالی صفحه خود ضربه بزنید و نگه دارید.   در اینجا روی آیکون “+”  در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

در منوی باز شده گزینه Battery را انتخاب کنید.  اکنون ویجت را در سه اندازه خواهید دید.

اگر می‌خواهید درصد باتری را ببینید از اندازه کوچک و بزرگ استفاده کنید و سپس روی دکمه افزودن ضربه بزنید.ویجت به نمایه امروز اضافه خواهد شد.

می توانید آن را به هر کجا که می خواهید در صفحه انتقال دهید. برای ذخیره طرح ویجت ، نوار Home را به بالا بکشید.

 

  اکنون می‌توانید درصد  باتری مداد اپل خود را مشاهده کنید،  فرقی نمی‌کند شارژ باشد یا نباشد.


مطالب پیشنهادی:

پاک کردن لیست مکان‌های پرتردد گوگل مپ در آیفون

فعال کردن صدای سه بعدی در آیفون و آیپد

اسکرول سریع در صفحه آیفون و آیپد

نقطه ی سبز و نارنجی در آیفون و آیپد نشانه چیست؟

طریقه غیرفعال کردن Private Addresses در آیفون و آیپد

روش فعال کردن هشدار شناسایی صداهای خاص در آیفون و آیپد

گزارش خالی شدن باتری آیپد پرو هنگام استفاده از مجیک کیبورد