رابط کاربری PS5 گزینه های تغذیه ( Power option ) را در یک منوی مخفی قرار می دهد و یافتن آن ها را تا حدی دشوار می کند. در سی نت ما نحوه خاموش و روشن کردن PS5 با روش های مختلف را به شما آموزش خواهیم داد.

خاموش و روشن کردن PS5:

نحوه خاموش کردن PS5 با کنترلر

در PS5 گزینه های تغذیه ( Power Option ) آیکون جداگانه را در صفحه ی اصلی ندارند. گزینه های Power option  در مرکز کنترل پنهان شده که فقط با کنترل کننده ( دسته ) می توانید پیدا کنید. برای باز کردن مرکز کنترل دکمه نماد Playstation را در دسته ی خود ( Dualsense ) فشار دهید. این دکمه زیر صفحه لمسی مستطیلی قرار دارد که به شکل نماد Playstation است. با فشار دادن این دکمه مرکز کنترل ظاهر می شود. حتی اگر در وسط بازی باشید. در مرکز کنترل چندین نماد وجود دارد.

از جمله بارگیری، لیست دوستان و تنظیمات میکروفن. گزینه های power را در مرکز کنترل را می توانید در انتهای سمت راست ردیف آکون ها پیدا کنید. یک نماد مشابه دکمه خاموش / روشن است. با دکمه ی X آن را انتخاب کنید.

حال سه گزینه برای شما نمایش داده می شود.

اولین گزینه حالت استراحت ( Rest mode ) است که کنسول PS5 را درحالت خواب کم مصرف قرار می دهد. مزیت حالت Rest mode این است که PS5 شما همچنان بروزرسانی های بازی را بارگیری و نصب می کند و بازی های شما در حالت سکون باقی میمانند تا شما آماده بازی شوید.

گزینه دوم خاموش کردن PS5 است. اگر میدانید برای مدت طولانی آن را روشن نمی کنید ایده آل است. همچنین مصرف انرژی را متوقف می کند.

خاموش و روشن کردن PS5

گزینه ی سوم راه اندازی مجدد PS5 است ( Restart). در صورتی که با کنسول خود مشکل دارید و میخواهید از داروی ناشناخته ی خاموش کردن و دوباره روشن کردن آن استفاده کنید مفید است.

خاموش و روشن کردن PS5

نحوه خاموش کردن PS5  با دکمه Power

اگر به کنترکننده خود دسترسی ندارید ( برای مثال اگر غیرفعال شود ) این توانایی را دارید که از طریق دکمه Power فیزیکی کنسول خود را خاموش کنید. اما باید  به دقت دنبال آن باشید. دکمه ی خاموش / روشن یک دکمه ی سیاه رنگ است که روی نوار مرکز سیاه رنگ کنسول قرار دارد. اگر نسخه ی دیجیتالی PS5 را دارید این تنها دکمه ی جلوی کنسول است. با یک بار زدن دکمه، کنسول در حالت Rest قرار می گیرد. نگه داشتن دکمه به مدت سه ثنیه کنسول شما را خاموش می کند. در ادامه ی مقاله ی نحوه خاموش و روشن کردن PS5  به شما نحوه روشن کردن PS5 را شما آموزش خواهیم داد.

نحوه روشن کردن PS5

روشن کردن PS5 از طریق دکمه power

هنگامی که می خواهید کنسول را روشن کنید سه گزینه پیش رو دارید. اولین مورد این است که روی همان دکمه خاموش / روشن ضربه بزنید. با یک بار ضربه زدن روی آن کنسول روشن می شود. اگر آن را نگه دارید کنسول شما در حالت Safe Mode راه اندازی می شود که اگر مشکلی با کنسول دارید و میخواهید به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید مفید است.

روشن کردن PS5 از طریق دسته

گزینه ی بعدی فشار دادن نماد playstation روی دسته است. با این کار کنسول و دسته همزمان روشن می شود.

روشن کردن PS5 از طریق پیوند HDMI

گزینه ی سوم پیوند HDMI نامیده می شود. در این روش هنگام روشن کردن تلویزیون کنسول شما روشن می شود. برای فعال کردن این گزینه به تنظیمات خود بروید که نماد آن چرخ دنده و در قسمت راست بالای تصویر قرار دارد. سپس به پایین صفحه رفته و گزینه ی SYSTEM  را پیدا کنید.

خاموش و روشن کردن PS5

در زیرمنوی HDMI  اگر گزینه ی Enable HDMI Device Link موجود بود آن را فعال کنید. توجه داشته باشید که این گزینه در همه ی تلویزیون ها موجود نیست.

خاموش و روشن کردن PS5

به خاطر داشته باشید که فعال کردن این گزینه به این معنی است که هنگام خاموش کردن تلویزیون کنسول شما به حالت Rest درمی آید. اگر از تلویزیون به غیر از بازی در PS5 برای موارد دیگر نیز استفاده می کنید بهتر است این گزینه را غیر فعال کنید. به پایان مقاله ی نحوه خاموش و روشن کردن PS5 با روش های مختلف رسیدیم. امیدوارم اذت برده باشید.


مطالب پیشنهادی:

نحوه اجرای بازی‌های پلی استیشن 1 و 2 در مک

چگونه در پلی استیشن محتوای صفحه نمایش دوستان‌تان را مشاهده کنید؟

استفاده از ایربادهای اپل بر روی کنترلر دوال سنس پلی استیشن 5 فراهم شد

پلی استیشن 5 احتمالا از وضوح تصویر 1440p پشتیبانی نخواهد کرد

نحوه حذف کردن سابقه Play Activity در نینتندو

عرضه نسخه کنسولی بازی Microsoft Flight Simulator در تابستان 2021

Mortal Kombat 11 فقط روی ایکس باکس و پلی استیشن کراس پلی خواهد داشت