آیا می دانید می توانید از دسته ایکس باکس خود ، با رایانه شخصی ، مک ، تلفن هوشمند و موارد دیگر استفاده کنید. دسته های مایکروسافت به صورت بیسیم با طیف وسیعی از دستگاه ها کار می کنند. در این مقاله قصد داریم طریقه جفت شدن دسته ایکس باکس به ایکس باکس و دیوایس های غیر از ایکس باکس را آموزش دهیم.

توجه داشته باشید جفت شدن دسته ایکس باکس بدون نیاز به اتصال کابل امکان‌ پذیر است.

جفت شدن دسته ایکس باکس به XBOX

برای جفت کردن یک دسته جدید ایکس باکس سری S و X  یا کنسول قدیمی ایکس باکس (  one s ، one x )  ابتدا دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا کنسول ایکس باکس روشن نشود.  دکمه جفت شدن را در کنسول خود پیدا کرده و فشار دهید.

در کنسول سری S و X  این دکمه گرد و کوچک در کنار درگاه USB  جلویی قرار دارد.

همانطور که در زیر نشان داده شده است در ایکس باکس سری S و X  در قسمت جلوی کنسول ، نزدیک درگاه USB  در سمت راست قرار دارد.

جفت شدن دسته ایکس باکس

در کنسول ایکس باکس وان ، دکمه جفت شدن را در سمت چپ کنسول نزدیک درایو دیسک نوری خواهید دید.

اکنون ، دکمه جفت شدن را در لبه بالایی دسته خود ، دقیقا بالای محفظه باطری فشار دهید و نگه دارید. نیاز نیست در ابتدا دستگاه را روشن کنید. دکمه جفت‌شدن را فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی ایکس باکس روی دسته شروع به چشمک زدن کند.

جفت شدن دسته ایکس باکس

هنگامی که لوگوی ایکس باکس ثابت ماند ، دسته شما جفت شده است.   اگر به مشکلی برخوردید ، مطمئن شوید که کنسول شما در حالت جفت شدن باشد.

اکنون باید بتوانید رابطه ایکس باکس را با دسته جدید خود کنترل کنید.

نحوه جفت شدن دسته ایکس باکس با کامپیوتر ، مک و…

شما می توانید دسته خود را از طریق بلوتوث با دستگاه‌های دیگر جفت کنید. این فرایند مشابه جفت شدن با Xbox است ، اما شما بسته به نوع دستگاه خود باید بعضی مراحل را تنظیم کنید.

به طور کلی ، برای جفت شدن دسته ایکس باکس با دستگاه ، دکمه جفت شدن را در لبه بالایی نزدیک محفظه باطری فشار دهید و نگه دارید وقتی لوگوی ایکس باکس به سرعت چشمک میزند می دانید که دسته در حالت جفت شدن است. اکنون ۲۰ ثانیه فرصت دارید تا دسته خود را با دستگاهی که میخواهید استفاده کنید جفت کنید. رابط جفت شدن بلوتوث را روی دستگاه باز کنید و سپس کنترل کننده ( همان دسته )  را انتخاب کنید.

جفت شدن دسته ایکس باکس

اگر سازگار باشد باید بلافاصله جفت شود.

اگر میخواهید بازی های Xbox را از راه دور روی تلفن هوشمند خود انجام دهید مجبور به این کار هستید.  توجه داشته باشید که دسته های ایکس باکس سری اس و ایکس کس در حال حاضر با آیفون و آیپد سازگار نیستند ، بنابراین از جفت شدن با آنها خودداری کنید.

مایکروسافت اعلام کرده در به‌روزرسانی جدید خود پشتیبانی از دستگاه های اپل را اضافه میکند.  توجه داشته باشید برای بروزرسانی باید دسته خود را به کنسول Xbox متصل کنید.

اگر یک دسته بی سیم ایکس باکس ۳۶۰ قدیمی دارید برای اتصال دسته خود به یک رایانه ، به گیرنده بیسیم سخت افزار مایکروسافت نیاز دارید.  دسته های سیمی ایکس باکس ۳۶۰ از طریق USB متصل و پخش می شوند.


مطالب پیشنهادی:

شروع طوفانی ایکس باکس سری ایکس و سری اس

Mortal Kombat 11 فقط روی ایکس باکس و پلی استیشن کراس پلی خواهد داشت

مقایسه دو نماینده مایکروسافت: ایکس باکس ایکس و ایکس باکس اس

تلویزیون‌های OLED ال‌جی بهترین برای اجرای بازی‌های ایکس ‌باکس‌ ایکس

اضافه شدن EA Play به Xbox Game Pass بر روی PC تا سال 2021 به تعویق افتاده است

عرضه نسخه کنسولی بازی Microsoft Flight Simulator در تابستان 2021