تمیز کردن مک بوک و دیگر محصولات الکترونیکی در بسیاری از مواقع با چالش‌های ویژه‌ای همراه است. بسیاری از افراد نگران خرابی نمایشگر و تغییر ظاهر، در حین تمیز کردن مک بوک هستند.

اپل در توضیح نحوه تمیز کردن مک بوک، برای صفحه نمایش مک ‌بوک ها توضیحات ویژه‌ای را ارائه داده است که می‌تواند برای بسیاری از کاربران مفید باشد.

نحوه تمیز کردن مک بوک:

در زمان پاک کردن بخش‌های خروجی مک ‌بوک، مک‌ بوک پرو یا مک ‌بوک ایر، ابتدا کامپیوتر خود را خاموش کنید و اتصال آن را از آداپتور قطع کنید. سپس از یک پارچه مرطوب و بدون پرز برای پاک کردن بخش‌های خروجی کامپیوتر استفاده کنید. از مرطوب کردن درزها خودداری کنید. هرگز مایعات را به صورت مستقیم روی کامپیوتر خود اسپری نکنید. از اسپری‌های ائروسل (سوسپانسیون هوا پخش دارای ذرات جامد) یا مواد حلال، ساینده و تمیز کننده‌هایی که حاوی هیدروژن پروکسید (آب اکسیژنه) استفاده نکنید؛ چرا که این مواد می‌توانند به بدنه دستگاه شما آسیب برسانند.

تمیز کردن مک بوک

در دامه ی مقاله ی نحوه تمیز کردن مک بوک باید برای پاک کردن صفحه نمایش مک ‌بوک پرو یا مک ‌بوک ایر ابتدا کامپیوتر را خاموش کرده و اتصال به آداپتور را قطع کنید. یک پارچه مرطوب بدون پرز را مورد استفاده قرار دهید. این پارچه را فقط با آب مرطوب کنید؛ سپس از آن برای پاک کردن نمایشگر استفاده کنید.

اپل همچنین توضیح داده که برای پاک کردن تاچ بار، تاچ آیدی و باقی بخش‌های مک‌ بوک های جدید از همین دستمال‌های مرطوب بدون پرز استفاده کنید. اپل در تمامی بخش‌های صفحه پشتیبانی تأکید کرده که به هیچ وجه از مواد شوینده یا شیمیایی استفاده نکنید و صرفاً از آب برای پاک سازی دستگاه‌ها استفاده کنید. علاوه بر این، اپل تأکید کرده که میزان آب نباید روی دستمال زیاد باشد؛ چرا که ممکن است باعث نفوذ مایعات به داخل درزها و تخریب قطعات الکترونیکی شود.


مطالب پیشنهادی:

رفع مشکل صدا در مک بوک

ترفندهای macOS Big Sur؛ بخش اول

نحوه آپدیت کردن سیستم عامل مک

نحوه اجرای بازی در iMessage

نحوه فعال کردن تشخیص شستن دست در اپل واچ

آموزش آپدیت کردن اپل واچ