شما می توانید کلاینت Google Drive را بر روی دسکتاپ خود نصب کنید، و از تمام مزایای آن بهرمند شوید. برای این کار وارد سرویس گوگل درایو خود شوید. در نوار بالایی، روی آیکون تنظیمات که به شکل چرخ دنده است، کلیک کنید تا منوی جدیدی باز شود. حالا با انتخاب گزینه “backup backup and sync for Windows” به صفحه دانلود هدایت می شوید.

در این صفحه با دو گزینه شخصی و تجاری روبرو می شوید. بنا به نیازتان هر کدام را که مایلید دانلود کنید. همچنین باید با توجه به سیستم عامل و دستگاهی که استفاده می کنید اپلیکیشن را انتخاب و دانلود کنید. در بخش پایین صفحه، لینک فروشگاه گوگل و اپل را مشاهده می کنید که نسخه سازگار با گوشی همراه خود را می توانید از این طریق دانلود کنید. پس از نصب و همگام سازی برنامه، همه آنچه که در گوگل درایو خود دارید را از درون برنامه Google Drive می توانید مشاهده و ویرایش کنید.

نحوه کار با این برنامه نیز همانند نسخه مرورگر کروم است و لازم به توضیح مراحل و گزینه‌های موجود نیست.
مزیت نصب برنامه گوگل درایو نسبت به نسخه آنلاین آن این است که، هر پوشه یا فایلی که بخواهید را می توانید انتخاب و پس از بارگزاری در رایانه، به صورت آفلاین ویرایش کنید. پس از اتصال دوباره به اینترنت به صورت خودکار همگام سازی خواهد شد. البته می توانید گزینه همگام سازی را خاموش کنید و هر زمان بخواهید روشن کنید.


مطالب پیشنهادی:

آموزش استفاده از گوگل درایو

طریقه ثبت نام در گوگل درایو

آشنایی با ابزارهای گوگل درایو

چه فایل‌هایی را میتوان در گوگل درایو ذخیره کرد؟

قیمت خرید فضای اضافه در گوگل درایو