با وجود اینکه به آغاز نسل نهم کنسول‌های خانگی نزدیک می‌شویم، انویدیا با نشان دادن قدرت کارت گرافیک RTX 3080 همه را شگفت زده کرد.

هایپ و تقاضا برای این کارت گرافیک به حدی زیاد بوده که انویدیا نتوانست انتظارات خریداران را برآورده کند. کارت گرافیک‌هایی که برای پیش‌خرید در دسترس بودند تنها طی چند دقیقه به اتمام رسیدند. به همین خاطر انویدیا مجبور شده از خریداران و طرفداران خود عذرخواهی کند. اما قرار نیست تا آخر سال میلادی ۲۰۲۰ اوضاع تغییر کند.

مدیرعامل انویدیا، جنسن هوانگ (Jensen Huang)، در یک پرسش و پاسخ اعلام کرد که تقاضا برای کارت کارت گرافیک RTX 3080 و RTX3090  بیشتر از انتظارات آن‌ها بوده و تا آخر سال جاری اوضاع تغییر نخواهد کرد.

کارت گرافیک RTX 3080 و RTX3090  یک مشکل تقاضا دارند نه مشکل موجودی و عرضه. مشکل تقاضا این است که تقاضا بیشتر از چیزی بود که ما انتظار داشتیم – و ما انتظار تعداد زیادی را نیز داشتیم.

لازم به ذکر است که اخیرا شایعه عرضه کارت گرافیک RTX 3060 نیز به گوش رسیده و اگر این کارت بالاخره توسط انویدیا معرفی شود، می‌تواند ارزان‌ترین و به صرفه‌ترین کارت سری ۳۰ لقب گیرد. همچنین کارت گرافیک GeForce RTX 3070 در تاریخ ۲۹ اکتبر (۸ آبان) با قیمت ۵۰۰ دلار راهی بازار خواهد شد.


مطالب پیشنهادی:

RTX 3090 بهترین برای بازیابی رمز عبور

رونماییAMD از Radeon RX6000؛ رقیب سرسختRtx3090

مقایسه RTX3080،RTX3090 و RTX3070

کیس تاماهاک ریزر با پردازنده NUC9 رونمایی شد

محبوبیت پردازنده های سری رادئون AMD دربین ماینرها