مایکروسافت به عنوان بخشی از تلاش خود برای تغییر نام تجاری و اضافه کردن نام برند به خدمات و سرویس‌های خود، نام موتور جستجوی «بینگ» را به «مایکروسافت بینگ» تغییر داد.

با وجودی که به نظر می‌رسد برای کاربران ساده‌تر باشد نام موتور جستجو را به صورت تک کلمه‌ای به زبان بیاورند، ولی ردموندی‌ها تصمیم گرفتند که نام جدیدی انتخاب کنند و این موضوع را به صورت رسمی از طریق انتشار پستی اطلاع رسانی کردند.

مایکروسافت در مورد علت تغییر نام و اضافه کردن کلمه مایکروسافت به ابتدای نام موتور جستجو توضیحی نداده است. فقط اعلام کرده که اضافه شدن نام برند به ابتدای اسم موتور جستجو «یکپارچه سازی درخانواده مایکروسافت» را نشان می‌دهد. ا مراجعه به وب‌سایت بینگ، لوگو مایکروسافت بینگ در قسمت بالای صفحه دیده می‌شود. طی ماه‌‌های اخیر مایکروسافت طراحی‌های مختلفی از لوگو موتور جستجوی بینگ را مورد بررسی قرار داده و حتی برخی از طرح‌ها به صورت موقت در وب‌سایت بینگ رویت شده‌اند.

تغییر لوگوی بینگ

به‌علاوه در سال‌های اخیر، مایکروسافت نام برند خود را به برخی دیگر از سرویس‌هایش نیز اضافه کرده است. برای مثال،«Windows Store« به «Microsoft Store» و «Office 365» نیز به «Microsoft 365» تغییر نام داشته‌اند.

مایکروسافت اج و مایکروسافت تیمز نیز نام برند ردموندی‌ها را با خود به همراه دارند. در این میان، سرفیس و ایکس باکس تا حدی از قافله نام‌گذاری مایکروسافت عقب مانده‌اند. باید ببینیم آیا ممکن است مایکروسافت تغییری در نام آنها نیز ایجاد کند.


مطالب پیشنهادی:

مرورگر مایکروسافت اج با قابلیت های جدید بروز میشود

بررسی سرفیس Duo مایکروسافت توسط ifixit

فیلم برداری از محیط کروم