بعد از انتشار سیستم عامل جدید عده‌ای از کاربران و صاحبان مک بوک پرو مدل 2013 و 2014 با مشکل Big sur مواجه شدند و نتوانستند آپدیت مورد نظر را نصب کنند. کاربران گفته‌اند صفحه نمایش مک آن‌ها بعد از نصب سیستم عامل جدید، سیاه می‌شود.

اپل مشکل را بررسی کرده و یک سند پشتیبانی جدید با دستورالعملی برای رفع این مشکل صادر کرده است.

در ادامه ادعای اپل در مورد رفع مشکل Big Sur آمده است:

نکته مهم: برای ایمنی بیشتر به افرادی که مدل‌های قدیمی‌تر مک بوک پرو 2013 یا 2014 استفاده می‌کنند، توصیه می‌شود تا فعلاً از نصب آپدیت‌های مک او اس بیگ سور اجتناب کنند و منتظر رفع این مشکل از طرف اپل باشند.

اپل به دارندگان مک که این مشکل را تجربه کرده‌‌‌اند پیشنهاد می‌کند ابتدا دستگاه را از برق بکشید و پس از آن SMC Reset کنید و NVRAM یا PRAM را reset کنید.

کاربران می‌توانند از دستورالعمل زیر که در سند پشتیبانی نیز آورده شده استفاده کنند.

  • 1.دکمه پاور را در مک خود حداقل 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید، سپس رها کنید. حالا دستگاه مک خاموش می‌شود.
  • 2.سپس تمام دستگاه‌های خارجی را از مک خود جدا کرده که شامل نمایشگر، لوازم جانبی USB و هر کارتی که در شیار کارت SDXC باشد را حذف کرده و مک خود را روشن کنید.
  • 3.اگر مشکل همچنان ادامه دارد می‌توانید SMC را Reset کنید همان طور که برای کامپیوترهای نوت بوک با باتری غیرقابل جابجایی شرح داده شده است.
  • 4.در نهایت اگر باز هم مشکل برطرف نشد، NVRAM یا PRAM را reset کنید.

اپل گفته اگر مشکل همچنان باقی ماند، کاربران می‌‌توانند با Apple Support تماس گرفته و کمک بیشتری دریافت کنند. گفتنی است که اپل برنامه‌هایی برای ارائه اطلاعات بیشتر در نظر دارد.