امروز در تصویری که در وب سایت ResetEra منتشر شد، مقدار حافظه در دسترس پلی استیشن 5 مشخص شد.

مسئولان سونی در کنفرانس رونمایی از PS5 عنوان کردند که این کنسول از حافظه داخلی 825 گیگابایتی SSD‌ برخوردار خواهد بود. حال باید بدانید که بخشی از این مقدار به سیستم عامل دستگاه اختصاص خواهد یافت. در واقع، شما تنها 664 گیگابایت فضا در اختیار خواهید داشت.

مقدار حافظه در دسترس پلی استیشن 5 مشخص شد

در مقابل کنسول ایکس باکس سری ایکس از حافظه داخلی 1 ترابایتی برخوردار است. اما در این دستگاه نیز بخش از این مقدار به سیستم عامل آن اختصاص یافته است و در واقع، شما تنها 930 گیگابایت حافظه در اختیار خواهید داشت. به این ترتیب شما در مقایسه با پلی استیشن 5، حدودا 135 گیگابایت فضای بیشتر برای کار و کپی کردن بازی‌ها در دسترس دارید.

یکی از دلایل این اختلاف، استفاده کمپانی سونی از سیستم خواندن و نوشتن دقیق‌تر اطلاعات روی حافظه‌های SSD است. این امر هزینه بیشتری را نیز برای آن ها در پی داشته است. حافظه داخلی پلی استیشن در حالت عادی برای خواندن اطلاعات فشرده نشده، سرعت 5.5 گیگابایت در ثانیه را در نظر گرفته و این عدد برای اطلاعات فشرده شده به 17.38 گیگابایت بر ثانیه خواهد رسید.

مقدار حافظه در دسترس پلی استیشن 5 مشخص شد

با انتشار این اخبار، بسیاری از گیمرها در مورد کم بودن فضای در دسترس در این کنسول‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند. پلی استیشن 5 از هاردهای SSD با تکنولوژی NVMe M.2 پشتیبانی می‌کند. اما این محصولات باید با سرعتی معادل سرعت هارد داخلی این کنسول همراه باشند. مایکروسافت هاردهایی SSD با ظرفیت 1 ترابایت را با همکاری کمپانی Seagate به قیمت 220 دلار طراحی کرده است.


مطالب پیشنهادی:

دلیل بزرگ بودن ابعاد PS5 چیست؟

قابلیت صدای فراگیر PS5 فعلا دردسترس نخواهد بود

انتشار تصویر PS5 در کنار یوتیوبر ژاپنی