اپل در اولین نسل و دومین نسل AirPods چراغی که نشان‌دهنده‌ی وضعیت فعلی ایرپادس است را داخل کیس در نظر گرفته بود. به عبارت دیگر زمانی که درب کیس را باز کنید، می‌توانید وضعیت ایرپادس را چک کنید. در کیس AirPods Pro یا ایرپادس مجهز به تکنولوژی شارژ بی‌سیم، محل چراغ روی سطح جلوی کیس است. زمانی که شارژ بی‌سیم آغاز می‌شود، این چراغ به مدت ۸ ثانیه روشن می‌ماند. در این مقاله معنی رنگ ‌های مختلف چراغ کیس AirPods و AirPods Pro را به شما آموزش میدهیم.

معنی رنگ ‌های مختلف چراغ کیس AirPods و AirPods Pro

چراغ روی کیس ایرپادس نوری به رنگ‌های مختلف ایجاد می‌کند و علاوه بر حالت خاموش و روشن، حالت چشمک‌زن نیز دارد. هر یک از رنگ‌ها و حالت‌ها، معنای خاصی دارد. به لیست زیر توجه کنید:

  • حالت چشمک‌زن با رنگ سفید به این معنی است که AirPods در وضعیت آماده‌ی برقراری اتصال قرار گرفته است. در واقع اگر دکمه‌ی Pairing را فشار داده و نگه دارید، چراغ وضعیت اینگونه می‌شود و می‌توانید ایرپادس را به آیفون یا وسیله‌ی دیگری متصل کنید.
  • رنگ نارنجی در حالتی که ایرپادس داخل کیس است، از این حکایت دارد که کیس ایرپادس کاملاً شارژ نشده است و در واقع باتری آن کمتر از یک بار شارژ کامل، شارژ دارد. لذا در این حالت می‌بایست کیس ایرپادس را شارژ کنید
  • چراغ نارنجی در حالتی که ایرپادس به شارژر متصل است، به این معنی است که ایرپادس در حال شارژ شده است.
  • رنگ سبز در زمانی که ایرپادس داخل کیس است، به این معنی است که باتری ایرپادس کاملاً شارژ شده است. اگر ایرپادس داخل کیس است و چراغ روی کیس سبز است، می‌توان نتیجه گرفت که هم ایرپادس و هم کیس آن به صورت کامل شارژ شده‌اند
  • چراغ سبز در حالتی که ایرپادس داخل کیس نیست از این موضوع حکایت می‌کند که باتری کیس به صورت کامل شارژ شده است.
  • چراغ سبز در حالت متصل به برق به این معنی است که کیس ایرپادس به صورت کامل شارژ شده و اکنون می‌توانید شارژر را جدا کنید.
  • چراغ نارنجی چشمک‌زن به این معنی است که مشکلی وجود دارد! به عنوان مثال در اتصال ایرپادس به دیوایس موردنظر، مشکلی پیش آمده است. در این صورت می‌توانید ایرپادس را ریست کنید و از نو برای اتصال بی‌سیم تلاش کنید.
  • چراغ خاموش به این معنی است که باتری ایرپادس به صورت کامل خالی شده است! لذا می‌بایست شارژر را به کیس شارژ متصل کنید و ایرپادس را شارژ کنید.

مطالب پیشنهادی:

معرفی ایرپاد مکس اپل

طریقه اتصال ایرپادز به محصولات اندرویدی و کامپیوتر

آموزش تنظیمات اولیه ایرپاد

ایرفون جدید کمپانی 1MORE؛ True Wireless ANC

آموزش تنظیم صفحه اپل واچ از طریق آیفون