اگر از متخصصان و حرفه‌ای‌های عرصه‌ی هدفون بخواهید بهترین ایرفون‌ کاملاً بی‌سیم (truly wireless) موجود در بازار را انتخاب کنند، بی‌شک بسیاری از آنها از Sennheiser Momentum True Wireless نام می‌برند. ایرفونی که یک سال و نیم پیش عرضه شد و کماکان، کمتر ایرفونی می‌تواند با کیفیت صدای آن رقابت کند.
اما اکنون سنهایزر تصمیم گرفته است که ستاره‌ی خود را بازنشسته کند و نسخه‌ی جدیدی از آن را عرضه کند. حتی از نسل اول نیز پرفروغ‌تر و درخشان‌تر است. درواقع می‌توان گفت Momentum True Wireless 2 می‌تواند لقب بهترین ایرفون کاملاً بی‌سیم حال حاضر را به خود اختصاص دهد.

Momentum True Wireless 2

Momentum True Wireless 2 از بسیاری جهات دستخوش تغییراتی مثبت شده است. بگذارید از مهم‌ترین آنها شروع کنیم؛ نویز کنسلیشن اکتیو. تاکنون به‌جز Sony WF-1000XM3 و Apple AirPods Pro، ایرفون کاملاً بی‌سیم باکیفیت دیگری وجود نداشته که از این تکنولوژی بهره‌مند باشد، اما حالا می‌توان مومنتوم را نیز به آنها اضافه کرد. ایزولیشن نسل اول مومنتوم، به‌خودی‌خود در سطح رضایت‌بخشی قرار داشت. بدون شک، حالا در ترکیب با نویز کنسلیشن، بسیار بهتر هم خواهد شد.
این دستگاه از حالت Transparent Hearing نیز بهره‌مند است تا در مواقع لزوم، کاربر بتواند صدای اطرافش را به‌خوبی بشنود.

Momentum True Wireless 2

تغییر بعدی، بهبود چشمگیر دوام شارژ است. نسل اول، با هر بار شارژ کامل، حدود ۴ ساعت کاربر را همراهی می‌کرد. اکنون این رقم به ۷ ساعت رسیده است. کیس شارژ نیز انرژی لازم برای سه بار شارژ کامل را در خود ذخیره می‌کند. با کیس شارژرمجموعاً برای ۲۸ ساعت انرژی در اختیار کاربر قرار میگیرد.

پس از آن به بدنه‌ و کنترلر لمسی دستگاه می‌رسیم. علاوه بر تغییرات مثبت جزئی در ابعاد، طراحی ظاهری، وزن و ارگونومی، کنترلر لمسی Momentum True Wireless 2 نیز از نو طراحی شده است تا دقت و ثبات بالاتری ارائه کند.
به‌علاوه، این بار یک نسخه‌ی سفیدرنگ از مومنتوم ترو وایرلس نیز وجود دارد تا گزینه‌های پیش روی خریداران فقط به رنگ مشکی محدود نشود.

Momentum True Wireless 2

درنهایت، نسخه‌ی بلوتوث نیز از ۵.۰ به ۵.۱ ارتقا یافته است تا کیفیت سیگنال و مصرف انرژی، اندکی بهتر شود.
به‌جز موارد ذکرشده، سایر شاخصه‌ها تفاوت چندانی با نسل اول ندارد و قیمت ایرفون نیز افزایش نیافته است. سنهایزر Momentum True Wireless 2 به همراه یک کیس شارژ، کابل شارژ USB-A به USB-C و چهار جفت ایرتیپ سیلیکونی، به قیمت ۳۰۰ دلار در ماه آینده میلادی به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد و قطعاً عرصه را بر محصولات شرکت‌های رقیب تنگ خواهد کرد.