پس از بازی WWE 2K 20 و عرضه عنوانی ناقص و پر از باگ، در یک تصمیم درست، 2K اعلام کرد که فعلاً نسخه جدیدی از این سری در کار نخواهد بود. احتمالاً شماره آینده آن به نسل بعدی کنسول‌های بازی خواهد رسید. با خالی بودن جای این سری، Take Two خیلی زود خبر از به بازار فرستادن WWE 2K Battlegrounds داد تا استودیوی Saber Interactive که در گذشته دو بار تجربه ساخت بازی‌های آرکید بر مبنای ورزش بسکتبال به نام NBA Playgrounds را داشت، این بار به سراغ توسعه چنین عنوانی برای کشتی‌ کج برود.

 بازی WWE 2K

در ادامه به بررسی بخش‌های مختلف این بازی کارتونی و آرکید خواهیم پرداخت.

WWE 2K Battlegrounds گرچه دارای بخش‌های متعددی است و در همان نگاه اول تنوع بالایی را از خود نشان می‌دهد، اما در واقع عنوان ساده‌ای است که هم حالات محدودش به یکدیگر شباهت دارند و نیز مکانیک‌های به کار رفته در آن خیلی سریع تکراری و قابل پیش‌بینی می‌شوند. همان ابتدا که وارد اولین مبارزه شوید، انواعی از حرکات متعدد به شما آموزش داده می‌شوند که تا حدی پیچیده و گیج‌کننده هستند.

اما برای پیروزی کار چندان سختی در پیش ندارید و حرکات ویژه و دیگر قابلیت‌هایی که طی مبارزه برای استفاده در دسترس هستند در واقع کاربردی ندارند. به بیان دیگر، برای موفقیت در هر بخشی، کافی است تا ساده‌ترین ضربه موجود در بازی (با دکمه مربع) را پشت سر هم فشار دهید و در انتها بعد از خسته شدن حریف، کار او را تمام کنید. تمامی شخصیت‌های موجود، در ۵ کلاس مختلف تقسیم می‌شوند و نکته قابل توجه اینجاست که همه کارکترهایی که در یک دسته‌بندی قرار می‌گیرند از نظر حرکات، کاملاً شبیه به یکدیگر هستند. به بیان دیگر تمایز میان شخصیت‌هایی که در یک کلاس قرار می‌گیرند، به اسکین و ظاهرشان خلاصه می‌شود و فرق جزئی‌تری با یکدیگر ندارند.

البته که با ساختار آرکید WWE 2K Battlegrounds انتظاری جز روبرو شدن با یک گیم‌پلی کم عمق را نداشتیم اما سادگی بیش از اندازه آن نکته‌ای است که خیلی زود ارزش تجربه دوباره آن را از بین می‌برد. هر کدام از مبارزات بیشتر از ۵ دقیقه زمان نمی‌برند و این موضوع خصوصاً زمانی خودنمایی می‌کند که با هوش مصنوعی بازی کنید. همواره می‌توان تمامی استراتژی‌های رقیبی را که CPU کنترل می‌کند به راحتی پیش‌بینی کرد و همچنین با زد ضربات متعدد پشت سر هم، مطمئن باشید که در چند دقیقه مبارزه را به پایان خواهید برد.

خوشبختانه اوضاع در بخش چند نفره کمی بهتر است و اگر در خانه یا به صورت آنلاین، دوستی دارید که بتوانید با او بازی را به صورت دو نفره بازی کنید، تا حد خوبی و برای مدت زمانی محدود لذت خواهید برد.

 بازی WWE 2K

شاید مهم‌ترین و بهترین بخش Battlegrounds را بتوان کمپین آن دانست. جایی که داستان آن به صورت فریم‌های کمیک بوکی، روایت کننده تلاش پل هیمن و استون کلد استیو آستین برای پیدا کردن استعدادهای جدیدی است که ویژگی‌های منحصر به فردی نیز داشته باشند. با همین قصه‌ی شسته رفته، تقریباً چیزی حدود چهار تا پنج ساعت سرگرم خواهید بود و حالات مختلف بازی را در مکان‌های متعدد (از زیرزمین تا سالن رسلمانیا) تجربه می‌کنید.

باز هم همانند دیگر بازی‌هایی که از سوی 2K منتشر می‌شوند، این بار هم پرداخت‌های درون برنامه‌ای نقش مهمی را برای تضعیف چارچوب بازی ایفا می‌کنند. البته اصلی‌ترین آیتم‌های موجود در Battlegrounds شخصیت‌های متعددی به حساب می‌آیند که قابل آزادسازی هستند.

این شخصیت‌ها همگی با پول واقعی و توسط پرداخت‌های درون برنامه‌ای نیز قابل دسترسی هستند و در جایی که فکر می‌کنید شاید 2K بازی خود را در فضای آرکید خود تنها گذاشته است، خواهید دید که کازینوی آن‌ها همچنان به راه است و ابایی از این ندارند که حتی در عنوانی با این شکل و شمایل نیز از کاربران خود پول بیشتری دریافت کنند.

 بازی WWE 2K


مطالب پیشنهادی:

تجربه بازیLeague of Legends: Wild Rift با آیفون12

زمان انتشار بازی Guilty Gear Strive

زمان عرضه بازی The Medium