جدیدترین آپدیت ویندوز ۱۰با مشکلاتی همراه بوده. آپ‌دیت‌های اجباری ویندوز10 باعث نارضایتی کاربران شده. نظیر خاموش شدن بی‌دلیل سیستم و نصب برنامه‌های غیرضروری را به وجود آورده.

جدیدترین آپدیت ویندوز ۱۰ باعث از بین رفتن پیشرفت در کارها شده و یا اختلال دیگری ایجاد کرده است. کاربران ویندوز پس از راه اندازی دوباره بدون اجازه آن‌ها نسخه وب برنامه‌های آفیس را روی سیستم نصب کرده است.


مطلب مرتبط:

تغییر در نصب ویندوز10


کاربران می‌گویند پس از نصب آپ‌دیت‌های اجباری ویندوز10 و راه اندازی سیستم، با آیکن‌های نسخه وب اپلیکیشن‌های آفیس در منوی استارت مواجه شده‌اند. همچنین برنامه‌ها به شکل تمام صفحه در مرورگر اج باز شده بودند که سبب سردرگمی و ناراحتی آن‌ها شده است. آنطور که در گزارش آمده این مشکل تمام نسخه‌های ویندوز (از جمله Home و اینسایدر) را تحت تأثیر قرار داده. همچنین سطح انتقادات را از مایکروسافت بیشتر کرده است.

از آنجایی که اپلیکیشن‌های آفیس نصب شده از نوع برنامه‌های پیشرفته وب (PWA) هستند؛ فضایی روی هارد سیستم اشغال نکرده و برای کاربرانی که نمی‌خواهند به وب سایت هر کدام از آن‌ها مراجعه کنند، کاربردی هستند. با این وجود اجازه نگرفتن مایکروسافت از کاربران برای نصب اپ‌ها صدای بسیاری از کاربران را درآورده است، خصوصاً اینکه این اتفاق وسط انجام کارها رخ داده است.

مایکروسافت امکان متوقف کردن نصب آپدیت‌ها را در ویندوز ۱۰ فراهم کرده، ولی این قابلیت نیز محدودیت‌های خود را دارد. برای مثال مایکروسافت سقفی برای مدت زمان متوقف کردن نصب آپدیت‌ها تعیین کرده. پس از عبور از آن، سیستم کاربر را به نصب آپدیت‌ها وادار خواهد کرد. به خاطر مشکلات متعددی که آپدیت‌های ویندوز ۱۰ به وجود آورده برخی از منتقدین به کاربران پیشنهاد کرده‌اند تا به سراغ سیستم عامل‌های مبتنی بر لینوکس مثل «سولوس» (Solus) رفته و از سیستم عامل مایکروسافت صرف نظر کنند.