همان‌طور که چند ماه پیش شایع شده بود، اپل گفت قصد ندارد گوشی‌های سری آیفون ۱۲ را با شارژر و هدفون سیمی ایرپادز (EarPods) در جعبه عرضه کند. کسانی که شارژر ندارند برای شارژ کردن محصول باید ۲۰ دلار اضافه بپردازند. و شارژر ۲۰ وات USB-C جدید را تهیه کنند. پس از مراسم اپل که متوجه شدیم شارژر و هدفون از جعبه‌ی آیفون ۱۱ و آیفون XR و آیفون SE نسل دوم نیز حذف شده است.

سامسونگ در پست جدیدی در فیسبوک، به‌صورت غیر مستقیم اپل مسخره کرد است. در ادامه می‌توانید اسکرین‌شات پست متتشرشده توسط سامسونگ را مشاهده کنید.

مسخره‌کردن اپل توسط سامسونگ و شیائومی

«البته که گلکسی‌ شما، چیزی که به‌دنبالش می‌گردید به شما ارائه می‌دهد. از ساده‌ترین چیزها نظیر شارژر گرفته تا بهترین دوربین و باتری و عملکرد پردازشی و حافظه و حتی نمایشگر ۱۲۰ هرتز. همگی در یک گوشی هوشمند.»

اقدام سامسونگ برای تمسخر اپل، اتفاقی بسیار جالب است. خصوصا با درنظرگرفتن این حقیقت که سامسونگ تجربه‌ی انجام چنین کاری را دارد و درنهایت دیدیم کاری که سامسونگ انجام داد با نتیجه‌ی معکوس همراه بود. اپل سال‌ها قبل در تصمیمی جنجال‌آفرین اعلام کرد جک ۳٫۵ میلی‌متی هدفون را از گوشی آیفون ۷ حذف می‌کند. در پی این اتفاق شرکت‌های مختلف ازجمله سامسونگ شروع ‌به تمسخر اپل کردند. اما زمان خیلی زیادی نگذشته بود که سامسونگ و شرکت‌های دیگر نیز در مسیر اپل قدم برداشتند. سامسونگ نخستین بار در گوشی‌های سری گلکسی نوت ۱۰ از حذف جک هدفون خبر داد.

اقدام مشابه شیائومی:

سامسونگ تنها شرکتی نیست که اپل را به‌دلیل حذف شارژر از جعبه‌ی آیفون‌ها تمسخر کرده است. شیائومی اقدام مشابهی در توییتر انجام داده که اسکرین‌شات ویدئوی مورد بحث در بالا قابل‌ مشاهده است.

مسخره‌کردن اپل توسط سامسونگ و شیائومی

شیائومی در توضیحات پست توییتر خود نوشت: «نگران نباشید. ما هیچ ‌چیز از جعبه‌ی می ۱۰ تی پرو حذف نکردیم.» مطرح شدن ادعای «حذف نشدن هیچ ‌چیز از جعبه‌ی گوشی» توسط شیائومی، اندکی عجیب است؛ زیرا شرکت چینی سال‌ها است که در جعبه‌ی گوشی‌های خود هدفون قرار نمی‌دهد. اکثر تحلیلگران می‌گویند شیائومی برای قرار ندادن هدفون در جعبه‌ی گوشی، انگیزه‌ی مالی دارد.