مایکروسافت مرورگر اج را با انبوهی از قابلیت‌های جدید از جمله تماس تصویری، ترجمه متن، بهینه‌سازی مرور PDF، اسکرین‌شات و غیره به‌روزرسانی می‌کند.

مهمترین آپدیتی که به مایکروسافت اج کرومیوم خواهد آمد اضافه شدن کلید Meet Now است. این قابلیت امکان تماس تصویری وبه اشتراک گذاشتن صفحه با۵۰کاربر دیگر وضبط ویدیوی جلسات به مدت ۲۴ ساعت را می‌دهد.

قابلیت دیگر که به صورت ویژه برای خرید در نظر گرفته شده ابزار مقایسه قیمت است. برای استفاده از این قابلیت کافی است فهرستی از محصولات را به کالکشن اضافه کنید تا مرورگر به صورت خودکار آنرا با قیمت ارائه شده از سوی دیگر عرضه کنندگان مقایسه ‌کند.

بسیاری از کاربران برای تهیه عکس از صفحه مرورگر از اکستنشن یا اپ‌های مستقل استفاده می‌کنند. اما مایکروسافت اج به ابزاری داخلی برای اینکار مجهز می‌شود که به صورت خودکار اسکرول کرده و تصویری از تمام صفحه را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

در ادامه نوبت به قابلیت PDF Handling می‌رسد که همانطور که از نام آن پیداست به اسناد PDF مربوط می‌شود. اج همین حالا هم با این فایل‌ها سازگار است.  اما پس از دریافت به‌روزرسانی مرور اسناد ‌PDF از طریق لینک‌های درون فایل و بخش‌بندی‌ها به مراتب ساده تر می‌شود. مایکروسافت امکان تنظیم تم‌های سفارشی یا قرار دادن تصویری خاص در پس زمینه تب‌های جدید را نیز فراهم کرده است.

در نهایت باید به ابزار ترجمه اشاره کنیم که به کاربر اجازه می‌دهد با انتخاب بخشی از متن ترجمه آن را دریافت کند. این ویژگی البته فعلا به صورت آزمایشی از طریق کانال توسعه دهندگان منتشر شده است. در نتیجه برخلاف دیگر موارد در به‌روزرسانی این ماه به مرورگر مایکروسافت نخواهد آمد.