در زمان نگارش این مقاله، شرکت گوگل برای هر کاربرش 15 گیگ فضای رایگان در نظر گرفته است. در صورت نیاز کاربر میتواند با پرداخت هزینه میزان مشخصی از فضای ذخیره سازی را در اختیار داشته باشد. گوگل این فضا را به صورت مشترک بین سه سرویس Google Drive، Google Photos و Gmail به اشتراک گذاشته است.

زمانی که تصمیم به ارتقاء فضای ذخیره سازی اکانت خود گرفتید، از طریق پنل کاربری گوگل درایو به بخش مدیریت حافظه بروید و بر روی گزینه «ارتقای فضای ذخیره سازی» کلیک کنید تا به صفحه جدید هدایت شوید. گوگل گزینه های متعددی را برای خرید به شما پیشنهاد میدهد. قیمت خرید فضای اضافه در گوگل درایو که کمترین آن 100 گیگابایت است و ماهیانه معادل 2/79 دلار کانادا هزینه در بر دارد. همچنین می توانید گزینه های دیگر که فضای بیشتری را به شما اختصاص می دهند را خریداری کنید.

با این کار، حساب کاربری شما از اعضای معمولی به Google One ارتقاء یافته و امکانات بیشتری نیز به شما ارائه خواهد شد، که یکی از آنها امکان ارتباط با کارشناسان گوگل است.
در حال حاظر بیشترین فضای اضافه در گوگل درایو که هر کاربر میتواند خریداری کند، 30 ترابایت است که با هزینه 419/99 دلار کانادا در ماه می توان از این فضا استفاده کرد.
اگر برای خریداری فضای گوگل درایو، حساب بانکی بین المللی ندارید، می توانید از شرکت های واسطه که کار نقل و انتقالات پول را انجام می دهند کمک بگیرید.


مطالب پیشنهادی:

دراپ باکس چیست؟

گوگل درایو چیست؟

قابلیت جدید گوگل؛تصحیح غلط املایی

رونمایی گوگل از کروم‌کست و بلندگوی هوشمند

قابلیت جدید گوگل؛جستجوی آهنگ از طریق زمزمه