صفحه‌ی خانه در مرورگر سافاری و البته در بسیاری از مرورگرهای دیگر، ساده و یکنواخت است. اخیراً گوگل و اپل این رویه را تغییر داده‌اند و امکان تغییر دادن عکس پس‌زمینه را فراهم کرده‌اند. البته به جز قرار دادن عکس زیبا، می‌توانید آیکون سایت‌های پربازدید و موارد دیگری را در صفحه‌ی خانه بچینید تا وب‌گردی ساده‌تر شود. در این مقاله قصد داریم روش قرار دادن عکس دلخواه در بک‌گراند Safari را آموزش دهیم.

دقت کنید که برای تغییر بک‌گراند صفحه‌ی خانه می‌بایست Safari 14.0 یا نسخه‌های بعدی را نصب کرده باشید. البته با آپدیت کردن سیستم عامل مک‌او‌اس به نسخه ۱۱ یا Big Sur، سافاری نیز به آخرین نسخه بروز می‌شود. در نسخه‌های اخیر macOS هم می‌توانید نسخه‌ی ۱۴ مرورگر Safari را نصب کنید.

قرار دادن عکس دلخواه در بک‌گراند صفحه خانه Safari

برای شروع کار مرورگر سافاری را اجرا کنید.

در گوشه‌ی پایین و راست صفحه روی آیکون سه‌خطی منو کلیک کنید و در منوی باز شده روی Background Image کلیک کنید.

اکنون تعدادی عکس پیش‌فرض نمایش داده می‌شود. در لیست تصاویر پیشنهادی اسکرول کنید و روی عکس موردنظر کلیک کنید تا به صورت آنی در پس‌زمینه‌ی صفحه قرار گیرد.

اما شاید عکس‌های پیشنهادی برای شما جالب نیست و می‌خواهید تصویری دلخواه انتخاب کنید. برای این مقصود روی عکسی به شکل دکمه‌ی + کلیک کنید.

عکس دلخواه در بک‌گراند Safari

در پنجره‌ی باز شده از اپ مدیریت فایل، فولدر و مسیر عکس موردنظر را باز کنید و روی آن کلیک کرده و در نهایت روی Choose پایین پنجره کلیک کنید.

عکس دلخواه در بک‌گراند Safari

به این ترتیب عکس دلخواهی که انتخاب کرده‌اید در صفحه‌ی خانه قرار می‌گیرد.

عکس دلخواه در بک‌گراند Safari

اگر به دلیلی از قرار گرفتن عکس در پس‌زمینه پشیمان شده‌اید، کافی است روی منوی سه‌خط و گزینه‌ی Background کلیک کنید و سپس روی دکمه‌ی × در گوشه‌ی بالای بک‌گراند فعلی کلیک کنید تا حذف شود.

به همین ترتیب می‌توانید مراحل را تکرار کنید و عکس دیگری را برای پس‌زمینه انتخاب کنید.

عکس دلخواه در بک‌گراند Safari