سالانه افراد زیادی منتظر رونمایی از محصولات جدید اپل  هستند. این شرکت سرانجام در جدیدترین رویداد خود از عضو جدید خانواده آیفون رونمایی کرد. آیفون ۱۲ نشان‌دهنده اولین اقدام مهم اپل در زمینه فناوری‌های تلفن همراه 5G است. قابلیت HDR در آیفون 12 یکی از ویژگی های جدید آن به حساب می آید.

قابلیت HDR در آیفون 12

این شرکت در قسمت دوربین گوشی‌های آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس، قابلیت‌های متعددی اضافه کرده است. هر دوی این گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار اولین دستگاه‌هایی خواهند بود که از قابلیت Dolby Vision HDR هنگام فیلم‌برداری استفاده می‌کنند. این بدان معنا است که کاربران می‌توانند با استفاده از آیفون جدید خود، فیلم‌هایی با سرعت ۶۰ فریم‌بر‌ثانیه ضبط کنند.این امر باعث ضبط فیلم هایی با کیفیت فوق‌العاده‌ای شده است. سایه‌ و هایلایت فیلم‌های ضبط شده به‌وسیله این قابلیت، خروجی را بسیار جذاب می‌کند.

اگر عکس‌برداری برای ما مهم‌تر است باید بدانید که آیفون ۱۲ پرو قابلیتی دارد که می‌تواند شما را نیز راضی کند. اپل در این دستگاه ویژگی ProRAW را معرفی کرده است که می‌تواند در فرایند پردازش تصویر تغییرات قابل توجهی ایجاد کند. این قابلیت نوید کنترل بیشتر روی عکس‌های ثبت شده، بدون کاهش کیفیت را به کاربر می‌دهد. متاسفانه همین فرایند در فرمت‌های JPEG و HEIF با کاهش کیفیت تصاویر همراه است. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند تصاویر خود را پیش از ارسال برای دیگران ویرایش کنند، ProRAW می‌تواند به فرمت محبوب شما تبدیل شود.

در اواخر سال جاری، فرمت ProRAW به آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس اضافه می‌شود. قابلیت‌های جدیدی که دوربین خانواده آیفون ۱۲ ارائه می‌دهد، می‌تواند تجربه عکس‌برداری را برای کاربران این دستگاه با تغییرات زیادی مواجه کند.