گوگل به زودی قابلیت جدیدی را به موتور جستجوی خود اضافه می‌کند. این قابلیت قدرت گوگل در تصحیح کلمات اشتباه تایپ شده را به طور چشمگیری ارتقا می‌دهد.

گوگل در رویداد Search On از قابلیت‌های جدید موتور جستجوی خود رونمایی کرد. این قابلیت‌ها قرار است با استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، صفحه نتایج جستجو را بهبود بخشند. یکی از این قابلیت‌ها، ابزار تصحیح غلط‌های املایی جدیدی است که به گفته گوگل کلمات و عبارات به شدت اشتباه را هم شناسایی می‌کند.

گوگل مدت هاست به کمک قابلیت …Did You mean کلمات صحیح را به کاربر نشان داده. حالا می‌خواهد تا پایان ماه جاری میلادی این قابلیت را دستخوش تغییرات بزرگی کند. نسخه جدید این قابلیت از الگوریتم بهبودیافته تصحیح غلط‌های املایی با پشتیبانی از یک شبکه عصبی با ۶۸۰ میلیون پارامتر استفاده می‌کند. به گفته گوگل این قابلیت پس از هر بار جستجو زیر ۳ میلی ثانیه اجرا شده. همچنین کلمات بهتری را پیشنهاد خواهد داد.

قابلیت جدید گوگل؛تصحیح غلط املایی

سرچ گوگل حالا علاوه بر کل صفحه، توانایی فهرست‌بندی متن‌ها را هم پیدا کرده است. برای نمونه اگر کاربر عبارت «چگونه بفهمم پنجره‌های خانه‌ام شیشه UV دارند؟» را جستجو کند، الگوریتم جدید پاراگراف آموزش نحوه شناسایی شیشه UV در یکی از فروم‌های مرتبط را به او نشان می‌دهد. گوگل می‌گوید این الگوریتم ۷ درصد از کوئری‌ها در تمام زبان‌ها را بهبود خواهد داد. این شرکت همچنین استفاده از بینایی کامپیوتری و بازشناسی گفتار (SpeechRecognition) را آغاز کرده تا به طور خودکار ویدیوها را برچسب گذاری و تقسیم‌بندی کند. این قابلیت برای مثال ویدیوهای آشپزی یا ورزشی را در صفحه نتایج جستجو به‌ بخش های مختلف تقسیم می‌کند.