مک‌های اپل پس از بوت کردن سیستم عامل صدای خاصی پخش می‌کنند تا کاربر متوجه شود. اما در مک‌هایی که در سال‌های ۲۰۱۶ الی ۲۰۲۰ فروخته شده، این صدا به صورت پیش‌فرض فعال نیست. در هر صورت می‌توانید صدای استارت‌آپ را در macos بنا به سلیقه و کاربرد، فعال و غیرفعال کنید. صدای استارت‌آپ از این جهت مفید است که بدون دیدن صفحه نمایش متوجه می‌شوید که macos بوت شده و سیستم آماده‌ی کار است. اما شاید در محیط کار یا منزل، حواستان کاملاً به مک‌بوک، آی‌مک یا مدل‌های دیگر مک هست و با نگاه به صفحه نمایش متوجه می‌شوید که سیستم عامل بوت شده است. از طرفی نمی‌خواهید سر و صدای اضافی در محیط پخش شود. در این صورت بهتر است صدای استارت‌آپ را غیرفعال کنید.

تنظیمات صدای استارت‌آپ در macos

در نسخه‌ی جدید macos که Big Sur یا نسخه‌ی ۱۱ گفته می‌شود، یک گزینه‌ی ساده در تنظیمات برای فعال و غیرفعال کردن صدای استارت‌آپ موجود است که جزو تنظیمات سیستمی است. بنابراین ابتدا روی منوی اپل یا سیب در بالای صفحه کلیک کرده و سپس روی System Preferences کلیک کنید.

در پنجره‌ی باز شده روی Sound کلیک کنید.

قطع و وصل کردن صدای استارت‌آپ در macos


در بخش افکت‌های صوتی یا Sound Effects گزینه‌هایی دیده می‌شود. تیک گزینه‌ی Play Sound on Startup را حذف کنید تا بدین ترتیب صدای استارت‌آپ قطع شود. برای فعالسازی نیز می‌توانید تیک این گزینه را اضافه کنید.

قطع و وصل کردن صدای استارت‌آپ در macos


مطالب پیشنهادی:

اپل macOS بیگ سور را منتشر کرد

امکانات جدید در آپدیت اپلیکیشن Sensei برای مک

M1x تراشه مک بوک پرو 16 اینچی

ترفندهای مک که باید بدانید

قابلیت Network Protection مایکروسافت به زودی برای مک OS می‌آید