در تنظیمات محصولات اندرویدی و همین‌طور آیفون و آیپد، گزینه‌هایی برای محدود کردن مزاحمت نوتیفیکیشن اپ‌ها و صداهایی مثل زنگ تلفن وجود دارد. ساده‌ترین راهکار این است که حالت مزاحم نشوید یا به زبان دیگر Do Not Disturb را فعال کنید. شب‌ها در ساعت خواب یا روزها در محل کار نیز می‌توانید این حالت کاربردی را فعال کنید. حین رانندگی کردن نیز فعال کردن این حالت توصیه می‌شود. در آیفون گزینه‌ی دیگری به اسم Do Not Disturb While Driving نیز وجود دارد که به صورت خودکار عمل می‌کند و گاهی به اشتباه تصور می‌کند که کاربر پشت فرمان است! در این مقاله قصد داریم طریقه غیرفعال کردن Do Not Disturb While Driving در آیفون را به شما آموزش دهیم.

غیرفعال کردنDo Not Disturb While Driving در آیفون

برای غیرفعال کردن این گزینه، می‌بایست به تنظیمات مراجعه کنید. لذا اپلیکیشن Settings را با تپ روی آیکون چرخدنده‌ای آن اجرا کنید.

سپس روی Do Not Disturb تپ کنید.

Do Not Disturb While Driving

 

در صفحه‌ی تنظیمات حالت مزاحم نشوید، بخشی با عنوان Do Not Disturb While Driving موجود است. در این بخش روی گزینه‌ی Activate تپ کنید.

 

Do Not Disturb While Driving

در صفحه‌ی بعدی سه گزینه موجود است:

  • حالت پیش‌فرض فعال شدن خودکاریا Automatically که گاهی درست عمل نمی‌کند.
  • حالت دوم When Connected to Car Bluetoothاست که هر زمان گوشی شما به سیستم بلوتوث خودرو متصل شود، به صورت خودکار حالت مزاحم نشوید را فعال می‌کند.
  • سومین گزینه، حالت دستییا Manually است که خودتان می‌توانید هر وقت که لازم باشد، گوشی را بی‌صدا کنید.

بنابراین گزینه‌ی سوم را انتخاب کنید.

Do Not Disturb While Driving

پس از انتخاب کردن حالت دستی، هر زمان که صلاح می‌دانید، Control Center یا مرکز کنترل را با حرکت جاروبی از پایین صفحه به بالا و در آیفون‌های جدید با حرکت جاروبی از گوشه‌ی راست و بالای صفحه به پایین، باز کنید. سپس روی آیکون Do Not Disturb که تصویر ماه دارد، تپ کنید تا فعال شود.