اپل به تازگی قصد دارد محصول هوشمند جدیدی را معرفی کند. این محصول یک عینک هوشمند میباشد که قابلیت های فوق العاده ای دارد. آیا عینک اپل تحولی در زندگی دیجیتالی ایجاد خواهد کرد. با سی نت همراه شوید تا با مشخصات منحصر به فرد عینک اپل آشنا شوید.

عینک هوشمند

عینک اپل

اپل به‌ تازگی پتنتی را در اداره پتنت و نشان تجاری آمریکا (USPTO) ثبت کرده که عنوان آن «سیستم نمایشی با قابلیت تنظیم اپتیکال محلی» است. منظور از تنظیم اپتیکال محلی تغییراتی است که برای اپل گلس در لنزها اعمال می‌ شود. در توضیحات پتنت آمده است: «سیستم قابل تنظیم لنز می ‌تواند بسته به کاربر یا موقعیت‌ های گوناگون به‌ صورت پویا تنظیم شود. از ماژولاتورهای قابل تنظیم نور می ‌تواند برای تیره‌ تر کردن بخش ‌هایی از میدان دید کاربر استفاده کرد.»

عینک هوشمند

بخش دیگری از این پتنت می ‌گوید: «برای مثال، اگر یک سیستم نمایشیِ چشمی برای نمایش محتواهایی استفاده شود که با اشیا دنیای واقعی هم‌ پوشانی داشته باشد، روشنایی اشیا دنیای واقعی می‌ تواند به صورت مجزا کاهش یابد تا امکان مشاهده محتواهای کامپیوتری افزایش پیدا کند. یک ماژولاتور نوریِ قابل تنظیم در محیط به ‌طور خاص می ‌تواند برای تولید فضایی تاریک استفاده شود که با محتوای کامپیوتری تولید شده در گوشه بالای سمت راست میدان دید کاربر تلاقی دارد.»

به‌ عبارت دیگر، منظور اپل این است که با عینک هوشمند آن‌ ها می ‌توان روشنایی اشیای دنیای واقعی را کاهش داد تا اشیا از آن سوی عینک اپل بهتر دیده شود. وضعیت دید اشیایی که از طریق عینک اپل دیده می‌شوند به‌ نحوی قابل تنظیم است که بیشترین مطابقت را با دنیای واقعی داشته باشد. همچنین، از آن‌ جایی که هر دو لنز قابلیت تنظیم‌ پذیری بالایی دارند، امکان ایجاد تغییرات به‌شکل جداگانه در لنز چپ و راست در دسترس کاربر قرار می‌ گیرد.

عینک هوشمند اپل

مانستر سه سال پیش به مشتریان خود گفته بود:

«انتظار داریم که آیفون تا حدود ۱۰ سال دیگر در بازار باشد، اما بخش بسیار کوچکی از کسب و کار اپل را شکل دهد، چون عینک اپل کم ‌کم بخش بزرگ‌ تری از بازار را در دست می‌ گیرد.»

یکی از معروف‌ ترین نمونه‌ های عینک‌ های هوشمند در سال ۲۰۱۲ و از سوی گوگل معرفی شد. این عینک هوشمند می‌ خواست ایده استفاده روزمره از عینک برای ارتباط گرفتن با دیگران از طریق متن، صوت و ویدیو را نشان دهد. گوگل گلس در نهایت به دلایل مختلفی از جمله استفاده از دوربین شکست خورد، چون نگرانی ‌هایی را درباره وضعیت حریم خصوصی افراد به وجود آورده بود. به‌ علاوه، قیمت دستگاه در آن سال ۱۵۰۰ دلار بود که نسبت به زمان خود گران به حساب می ‌آمد. ولی حالا اپل امیدوار است که با درس گرفتن از اشتباهات گوگل بتواند محصولی را روانه بازار کند که کاربران آن را بپسندند.


مطالب پیشنهادی:

اپلیکیشن سیگنال چیست؟

نحوه استفاده از شورت کات در اپل واچ

فراخوان مرسدس برای پرچمدار خود ؛ 2021 Mercedes S-Class

پیدا کردن عکس‌ها در بخش Photos محصولات اپل با استفاده از هوش مصنوعی

نحوه فعال کردن تشخیص شستن دست در اپل واچ