با انتشار iOS 14 و iPadOS 14 مشکلی عجیب در مورد Wi-Fi گزارش شده است. برخی از کاربران می‌گویند که گوشی یا تبلت پس از ارتقای سیستم عامل به شبکه‌ی وای-فای متصل نمی‌شود یا گاهی اتصال ناموفق است و گاهی مشکلی وجود ندارد. یکی از دلایل این موضوع، قابلیت جدیدی به Private Address است که شناسه‌ی یکتای وسایل یا به عبارتی MAC Address را مرتباً تغییر می‌دهد. در این مقاله روش غیرفعال کردن Private Addresses در آیفون و آیپد را به شما آموزش میدهیم.

غیرفعال کردن Private Addresses در آیفون و آیپد

قابلیت Private Address برای هر یک از شبکه‌های Wi-Fi که استفاده می‌کنید، به صورت مجزا فعال است. برای غیرفعال کردن آن می‌بایست ابتدا اپ تنظیمات یا Settings را اجرا کنید و روی Wi-Fi تپ کنید.

لیستی از شبکه‌های وای-فای در اختیار شما قرار می‌گیرد. شبکه‌ی موردنظر را پیدا کنید و روی آیکون i روبروی نام آن تپ کنید.

در صفحه‌ی باز شده، مک آدرسی که برای اتصال به شبکه‌ی وای-فای استفاده می‌شود، ذکر شده است. می‌توانید این آدرس را به مدیر شبکه یا کسی که به تنظیمات مودم یا روتر دسترسی دارد اعلام کنید تا آن را در لیست سفید قرار دهد و مشکل اتصال برطرف شود.

اما اگر تغییر دادن تنظیمات مودم یا روتر مقدور نیست، می‌بایست این قابلیت را غیرفعال کنید تا از مک آدرس اصلی دیوایس استفاده شود. برای این منظور کافی است سوییچ گزینه‌ی Private Address را در وضعیت غیرفعال قرار دهید.

غیرفعال کردن Private Addresses در آیفون و آیپد

به این ترتیب پیغامی برای اتصال مجدد به شبکه روی صفحه ظاهر می‌شود. روی Rejoin تپ کنید.

غیرفعال کردن Private Addresses در آیفون و آیپد

در آیپدها نیز روش کار مشابه است. در ساعت هوشمند اپل نیز می‌بایست اپ تنظیمات را اجرا کرده و روی Wi-Fi تپ کنید. سپس روی نام شبکه‌ی موردنظر تپ کنید یا با حرکت جاروبی به سمت چپ و تپ روی  ، صفحه‌ی تنظیمات شبکه‌ی موردنظر را باز کنید. در نهایت سوییچ گزینه‌ی Private Address را در حالت خاموش قرار دهید.