ثبت نام در گوگل درایو و دسترسی به آن بسیار ساده است. همینکه شما یک حساب جیمیل بسازید. درواقع بخش اصلی کار را انجام داده اید. کافیست حساب کاربری خود را روی دستگاه های مختلف مثل رایانه و گوشی همراه، همگام سازی “sync” کنید. سپس با استفاده از اپلیکیشن مخصوص هر سرویس یا مرورگر معروف گوگل کروم، به دنیای خدمات گوگل دسترسی داشته باشید.
در حال حاظر بسیاری از سرویس های گوگل برای کاربران ایرانی غیر فعال هستند، اما خوشبختانه امکان ساخت حساب جیمیل و استفاده از سرویس گوگل درایو وجود دارد.

مراحل ساخت جیمیل:

  1. برای ساخت اکانت جیمیل به آدرس «https://accounts.google.com/signup» بروید.
  2. مطابق تصویر، کادر های مربوط به مشخصات خود را با اطلاعات صحیح پر کنید، تا در صورت فراموشی رمز عبور اکانت خود، قادر به بازیابی آن باشید.
  3. نام کاربری همان آدرس جیمیل شما خواهد بود، سعی کنید تا جای امکان، نامی انتخاب کنید که بعدها مجبور به تغییر آن نباشید.
  4. امکان دارد نام کاربری با نام و نام خانوادگی شما قبلا توسط کاربر دیگری ثبت شده باشد، بهتر است با افزودن عدد یا استفاده از پیشنهادات گوگل نام کاربری را انتخاب کنید که قبلا ثبت نشده باشد. در غیر این صورت با خطای گوگل مواجه خواهید شد.
  5. سعی کنید پسوردی را انتخاب کنید که هیچوقت فراموش نمی کنید. البته از انتخاب سال تولدتان پرهیز کنید، تا مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار نگیرد. پسوردهایی که ترکیبی از حروف، عدد و سایر کاراکتر ها هستند معمولا قابل حدس زدن نیستند و مورد تایید گوگل قرار می گیرند.
  6. به یاد داشته باشید که در بخش نام کاربری و پسورد، نمی توانید بین حروف یا اعداد فاصله قرار دهید.
  7. همه فیلدها را که پر کردید روی گزینه بعدی کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید. پس از تکمیل اطلاعات و تایید قوانین گوگل حساب کاربری شما ایجاد خواهد شد و می توانید از سرویس های گوگل استفاده کنید.
برای دسترسی به گوگل درایو آدرس «https://drive.google.com/drive» ا در مرورگر خود وارد کنید و توسط حساب کاربری گوگل وارد شوید. اینک به راحتی میتوانید، بدون ترس از حذف شدن یا لو رفتن اطلاعات، اقدام به آپلود فایل های خود کنید.

به هیچ عنوان پسورد جیمیل خود را به کسی ندهید، یا در برنامه ای غیر مرتبط با گوگل وارد نکنید. با دانستن ایمیل و پسورد شما هر کسی می تواند وارد اکانت گوگل درایو شما شود، همه اطلاعات را ببیند و دانلود کند. از این رو در حفظ و نگهداری پسورد جیمیل خود مانند رمز کارت بانکی خود کوشا و حساس باشید.

نکته ای که لازم به اشاره است و بسیار مشاهده شده، برخی از کاربران برای آنکه رمزهای بسیاری را حفظ نکنند. برای هر بازی یا سرویس دیگری نیز با وارد کردن ایمیل خود، همان پسورد ایمل را به کار می برند، که بسیار کار اشتباهی است و به راحتی توسعه دهندگان این اپلیکیشن ها با دانستن آدرس و پسورد جیمیل شما، می توانند وارد اکانت شما شوند. سعی کنید پسورد جیمل خود را برای هیچ اکانت دیگری به کار نبرید.


مطالب پیشنهادی:

آشنایی با ابزارهای گوگل درایو

چه فایل‌هایی را میتوان در گوگل درایو ذخیره کرد؟

قیمت خرید فضای اضافه در گوگل درایو

گوگل درایو چیست؟