در این مقاله قصد داریم طریقه آپلود ویدیو در یوتیوب و قوانین آن را به شما آموزش دهیم.

تنظیمات یوتیوب: برای آپلود ویدیو در شبکه یوتیوب از مراحل زیر می توانید اقدام کنید.

 1. وارد حساب کاربری خود بشوید

بعد از ورود به سایت یوتیوب باید از قسمت sign in وارد اکانت خود بشوید (پیشتر نحوه ساخت اکانت توضیح داده شد) اگر از اپلیکیشن یوتیوب استفاده می کنید باید وارد قسمت سه نقطه بالا شوید و sign in  را انتخاب کنید.

 1. آیکون آپلود را از بالا سمت راست پیدا کنید

بعد از آن که روی آیکون کلیک کردید می توانید از کامپیوترتان ویدیو دلخواه را انتخاب کنید.

 1. اطلاعات ویدیو را پر کنید

در حالی که ویدیوتان آپلود می شود می توانید اطلاعات مربوط به ویدیو را کامل کنید و تنظیمات آن را شخصی سازی کنید.

برای اینکه اطلاعات را پر کنید باید ابتدا با کارکرد آن ها آشنا شوید:
 • Title:به طور پیش فرض اگر عنوانی برای ویدیوتان انتخاب نکنید یوتیوب آن را به صورت ترکیبی از حروف VID به علاوه اعداد نامگذاری می کند. می توانید این قسمت را پاک کنید و عنوان دلخواه خودتان را بنویسید. برای اینکه مطمئن شوید ویدیوتان در قسمت سرچ ظاهر می شود از کلمات کلیدی مناسب در عنوان استفاده کنید.
 • Description: در قسمت توضیحات اطلاعات اضافه تری از ویدیو را به صورت یک متن کوتاه در اختیار دیگران می گذارید. استفاده از کلمات کلیدی در این قسمت هم به پیدا شدن شما در جستجوها کمک می کند.

 • Tags: قسمت تگ یا همان برچسب به یوتیوب کمک می کند تا متوجه شود ویدیو شما در چه دسته بندی قرار می گیرد و دقیقا راجع به چه مسائلی است مثلا آموزشی، سرگرمی …. . اگر به رنکینگ ویدیو خود توجه دارید حتما این قسمت را پر کنید تا ویدیوتان در آن دسته خاص قرار بگیرد.
 • Translation: در قسمت ترجمه اگر مایل باشید عنوان و توضیحات ویدیوتان به زبان های دیگر نیز نمایش داده شود باید این قسمت را پر کنید. البته به یاد داشته باشید فقط عنوان و توضیحات شما به آن زبان مورد نظر ترجمه می شود و محتوای شما هیچ تغییری نمی کند مثلا زیرنویسی به آن اضافه نمی شود.
 • Advanced settings:در قسمت تنظیمات پیشرفته می توانید برخی تنظیمات جزیی را برای ویدیوتان مشخص کنید.
 1. کامنت هایتان را از جدید به قدیم یا برعکس تنظیم کنید.
 2. کامنت ها را غیر فعال کنید.
 3. محدودیت سنی اعمال کنید.
 4. دسته بندی برای ویدیوتان انتخاب کنید.
 5. موقعیت جغرافیایی برای ویدیو تعیین کنید.
 6. تاریخ ثبت بزنید و …

تنظیمات یوتیوب

ویدیوهای مختلف باید تنظیمات شخصی مختلفی در شبکه شما داشته باشند. اگر می خواهید تنظیمات امنیتی ویدیوتان را تعیین کنید باید قبل از آپلود ویدیو قابلیت مشاهده توسط افراد مختلف را تعیین کنید.

آپلود ویدیو در یوتیوب

گزینه های تنظیمات به صورت زیر هستند:

 • Public:در حالت عمومی هر کسی می تواند ویدیوی شما را ببیند و ویدیو در کانال شما لیست خواهد شد. توصیه می شود اگر روی برندینگتان کار میکنید و به دنبال افزایش اینگیجمنت هستید حالت مشاهده را روی پابلیک تنظیم کنید تا هر کسی به راحتی بتواند با برندتان آشنا شود.
 • Unlisted:اگر این گزینه را انتخاب کنید فقط کسانی که لینک ویدیو را دارند می توانند وارد ان شوند و آن را ببینند. اگر کسی وارد کانال یوتیوب شما شود نمی تواند ویدیو را مشاهده کنید و در قسمت ویدیو های پیشنهادی یا سرچ هم ظاهر نخواهد شد.
 • Private:در حالت کاملا شخصی ویدیوها فقط توسط شما و کسانی که خودتان انتخاب می کنید، مثلا دنبال کنندگانتان می توانند دیده شوند. ویدیوهای پرایوت در کانال یوتیوب شما لیست نمی شود و برای دیگر کاربران قابل دسترسی نیستند.
 • Scheduled: در این حالت یوتیوب به شما اجازه آپلود ویدیو را می دهد اما خودتان زمان انتشار آن تعیین می کنید. مثلا 10 تا ویدیو هم زمان آپلود می کنید و مشخص می کنید که هر هفته یکی از آن ها منتشر شود. تا قبل از زمان مشخص شده ویدیوی شما توسط هیچ کس جز خودتان قابل مشاهده نخواهد بود. این حالت بیشتر برای کسانی که ویدیو های سریالی می سازند یا کمپین های ویدیویی به راه می اندازند مناسب می باشد.

 قوانین آپلود ویدیو در یوتیوب

خط مشی‌های YouTube: یوتیوب برای آپلود ویدیوهایش قوانینی تعیین کرده و ویدیوی شما نباید از این قوانین عبور کنند از جمله:

 • حدود سایز فایل ویدیویی شما نباید بیشتر از 2 گیگابایت باشد.
 • یوتیوب زمان هر فایل ویدیویی را تا 15 دقیقه تعیین کرده است اما اگر بخواهید ویدیویی بیشتر از 15 دقیقه آپلود کنید یکی از روش ها این است که شماره موبایلتان را در پروفایل یوتیوب تان قرار دهید و هم چنین اکانت یوتیوب شما دارای اعتبار خوب باشد و از خط مشی ها و قوانین یوتیوب عبور نکرده باشد. ( باید سعی کنید ویدیوهایی آپلود کنید که دارای کمترین امکان ریپورت از طرف کاربران باشد)