اواسط مرداد مایکروسافت مشخصات و قیمت این تبلت را اعلام و سپس آن را وارد بازار کرد. این دستگاه دو صفحه‌نمایش ۵.۶ اینچی OLED دارد که دور آن‌ها را فریم پلاستیکی در بر گرفته است. در حال حاضر با قیمت ۱۳۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

فریم تبلت مایکروسافت سرفیس Dou از جنس پلاستیک ساخته شده که می‌تواند یکی از دلایل باریک و کم شدن وزن دستگاه باشد؛ اما به نظر می‌رسد که این فریم معایبی نیز دارد و به راحتی می‌شکند.

شکستن فریم سرفیس Dou

ماه گذشته کانال یوتیوب «JerryRigEverything» ویدئوی تست مقاومت این دستگاه را منتشر کرد. با وجود فریم پلاستیکی، سرفیس Dou از مقاومت بالایی در برابر خم شدن برخوردار است. اما وقتی «iFixit» این دستگاه را کالبدشکافی کرد که متوجه شد که تبلت مذکور قابلیت تعمیرپذیری مناسبی ندارد. (به آن امتیاز ۲ از ۱۰ داد).

صاحبان سرفیس، با انتشار پست‌هایی در شبکه اجتماعی«ردیت» عنوان کرده‌اند که فریم پلاستیکی در نزدیکی درگاه USB-C شکسته است.

شکستن فریم سرفیس Dou

به نظر می‌رسد اگر چنین اتفاقی برای یک شخص، در همین اوایل عرضه رخ دهد؛ به مرور تعداد افرادی که فریم دستگاه‌شان شکسته بیشتر نیز خواهد شد. در همان پست، تعداد دیگری از مالکان نیز چنین مشکلی را گزارش دادند. کالبدشکافی سرفیس Dou توسط «iFixit» مشخص کرده بود که درگاه USB-C مستقیما روی مادربرد لحیم شده و اگر درگاه آنقدر آزادانه حرکت کند که فریم را بشکند؛ به مرور زمان خود این درگاه نیز در معرض آسیب و جدا شدن قرار خواهد گرفت.