بازی EVE Online حتی در میان عناوین ژانر MMORPG نیز بسیار خاص است. اکنون توانسته به یک رکورد تاریخی دست پیدا کند.

جنگ‌های بسیار بزرگ یکی از مهم‌ترین و بهترین ویژگی‌های بازی EVE Online محسوب می‌شود. در این بازی کلن‌ها و اتحادیه‌های مختلف بر سر قلمرو و منابع با هم رقابت دارند. چهار سال پیش یکی از بزرگ‌ترین جنگ‌های EVE Online به اسم The Northern War یا World War Bee به پایان رسید. نتیجه نهایی آن جنگ و رابطه بد دو نفر از بهترین بازیکنان این عنوان، باعث شروع جنگ بسیار بزرگی شد.

این نبرد جدید که با اسم World War Bee 2 معروف شده، بین دو اتحادیه شکل گرفته است و توانست رکورد بزرگ‌ترین رقابت PVP تاریخ بازی‌های ویدئویی را به دست آورد. این نبرد 14 ساعت طول کشید و 8825 نفر با 11258 اکانت در آن حضور داشتند. در بازه‌ای 6557 نفر به صورت همزمان در این جنگ شرکت داشتند.

از این رو نبرد World War Bee 2 توانسته است دو رکورد تاریخی ثبت کند. بازی EVE Online هم‌‌اکنون رکورد بیشترین تعداد بازیکنان و رکورد بیشترین بازیکن هم‌زمان یک رقابت PVP را در اختیار دارد.

در این جنگ هر دو جناح پیروزی و باخت‌ها قابل توجهی داشتند. اتحادیه The Imperium توانست دشمن خود را شکست دهد و اتحادیه PAPI توانست منابعی بسیاری ضروری استخراج کند. اگر به روزرسانی بعدی بازی بتواند مشکل پایین آمدن سرعت در جنگ‌های بزرگ را برطرف کند، در آینده می‌توانیم شاهد جنگ‌های بزرگ بیشتری باشیم.

EVE Online یک بازی شبیه ساز پرواز در فضا و MMORPG است که در سال 2003 عرضه شده و هم‌اکنون روی سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک در دسترس قرار دارد.