در این مقاله قصد داریم نحوه ساخت شورت‌کات کیبورد در macOS را به شما آموزش دهیم. استفاده از کلمات اختصاری برای تایپ کردن کلمات و جملات، روش جالبی برای افزایش سرعت تایپ کردن است. در سیستم عامل macOS که مخصوص مک‌بوک و آی‌مک‌های اپل است، بدون نصب کردن اپلیکیشن اضافی می‌توانید کلمات اختصاری موردنظر برای تایپ کردن جملات، آدرس ایمیل، نام و حتی برای تایپ کردن کاراکترها و نمادهای خاص تعریف کنید و به این ترتیب اگر قابلیت تصحیح خودکار املا فعال باشد، کلمات اختصاری با عبارتی که موردنظر شماست جایگزین می‌شود.

در سیستم عامل macOS این ویژگی مفید پیش‌بینی شده که کاربر با تعریف کردن کلمات اختصاری، عبارت‌ها یا کلمات دلخواه را تایپ کند. این راهکار عمومی است و به نرم‌افزار خاصی محدود نمی‌شود.

شورت‌کات کیبورد در macos

برای دسترسی به منوی تنظیمات مک‌او‌اس، روی لوگوی اپل یا همان سیب معروف در منوی بالای صفحه کلیک کنید و سپس روی System Preferences کلیک کنید. در پنجره‌ی باز شده روی گزینه‌ی Keyboard و سپس روی تب Text کلیک کنید.

شورت‌کات کیبورد در macos

لیستی از عبارت‌های اختصاری و عبارت کامل که معادل آن است و جایگزین آن می‌شود، ظاهر خواهد شد. برای افزودن مورد جدید روی دکمه‌ی + زیر لیست کلیک کنید.

دقت کنید که تیک گزینه‌ی Correct spelling automatically در سمت راست فعال باشد که به معنی تصحیح خودکار املا است.

شورت‌کات کیبورد در macos

در پنجره‌ی باز شده می‌بایست عبارت اختصاری و سپس عبارت کامل که معادل آن است را تایپ کنید. به عنوان مثال می‌توانید به جای تایپ کردن آدرس ایمیل خودتان، عبارت اختصاری email را تایپ کنید و سپس آدرس ایمیل کامل را بنویسید. در نهایت با تأیید کردن، کلمه‌ی اختصاری و معادل آن در لیست اضافه می‌شود.

اگر کلمه‌ی اختصاری از این پس موردنیاز نیست یا اشتباه تایپ شده، می‌توانید آن را انتخاب کرده و با کلیک روی – زیر لیست، حذف کنید.

می‌توانید برای تایپ کردن کاراکترها و نمادهای خاص نظیر علامت درجه ° نیز از این روش استفاده کنید.

برای تایپ کردن پسورد هیچ گاه عبارت اختصاری نسازید چرا که ممکن است دیگران با مراجعه کردن به این بخش از تنظیمات، آن را کشف کنند!


مطالب پیشنهادی:

اپلیکیشن تشخیص سرفه؛ آیا کرونا را شناسایی میکند؟

ارائه نامحدود و رایگان فضای گوگل فوتوز پایان یافت

نبرد فیسبوک و اپل با قوانین حریم خصوصی

قوانین جدید گوگل؛ حذف کاربرانی که دو سال غیرفعال باشند

تصاویر گلکسی اس 21 مشخص شد

معرفی ایرپاد مکس اپل

طریقه اتصال ایرپادز به محصولات اندرویدی و کامپیوتر