کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت پس از مدت‌ها انتظار، سرانجام از راه رسیدند. همان‌طور که تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند، میزان استقبال از کنسول‌های Microsoft Xbox Series X و ایکس باکس سری اس مایکروسافت بسیار زیاد بوده است.

فیل اسپنسر، رئیس واحد تجاری ایکس باکس در مایکروسافت، توییت جدیدی منتشر کرده است که بر اساس آن، آمار فروش ۲۴ ساعت نخست عرضه‌ی کنسول‌های ایکس باکس ایکس و ایکس باکس سری اس در کشورهای مختلف، بالاترین حد در تاریخ کنسول‌های مایکروسافت محسوب می‌شود.

در متن توییت اسپنسر می‌خوانیم:

باید بابت حمایت‌های همه‌جانبه‌ی شما از بزرگ‌ترین عرضه‌ی کنسول‌های ایکس باکس در تاریخ شرکت تشکر کنم. طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کنسول‌هایی که در کشورهای مختلف به فروش رسیده، بیشتر از هر زمان دیگری بوده است. ما در تلاش هستیم که تأمین و عرضه‌ی کنسول‌ها در سریع‌ترین زمان و به بهترین نحو انجام شود. شما همچنان به ما نشان می‌دهید که قدرت بازی‌ها در ایجاد پیوند و ارتباط از هر زمان دیگری مهم‌تر است.

به‌ احتمال زیاد در روزهای پیش رو آمار جالبی درباره‌ی فروش کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس خواهیم شنید. مایکروسافت در انتشار آمار تعداد دقیق کنسول‌های به فروش رسیده‌ در نسل‌های گذشته بسیار محتاط عمل کرد و چندان وارد جزئیات نشد. باید دید رویکرد شرکت در این نسل به چه شکلی خواهد بود.

مدتی پیش اعلام شد ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس تنها کنسول‌هایی هستند که در نسل جدید از تمامی قابلیت‌های معماری RDNA 2 AMD استفاده می‌کنند. فیل اسپنسر پیش از این به مناسبت آغاز عرضه‌ی کنسول‌های جدید ایکس باکس، پیامی حاوی تشکر از هواداران و برنامه‌های پیش روی شرکت منتشر کرده بود.

اگر برای تهیه‌ی کنسول‌های جدید ایکس باکس برنامه‌ریزی کرده‌اید، مطالعه‌ی بررسی این کنسول‌ها در رسانه‌های معتبر جهان می‌تواند برای تصمیم‌گیری بهتر به شما کمک کند.


بیشتر بخوانید:

کاهش قیمت ایکس باکس

Mortal Kombat 11 فقط روی ایکس باکس و پلی استیشن کراس پلی خواهد داشت