شاید طی مدت‌های اخیر مشکلاتی برای سونی و پلی استیشن 5 به وجود آمده باشد اما این کنسول همچنان مورد انتظار میلیون‌ها هوادار و گیمر است. حتی آتشین‌ترین هواداران سونی هم از اینکه سیوهای پلی استیشن 4 به کنسول جدید منتقل نمی‌شود، ناراضی به نظر می‌رسند.

بازیکنان پس از خرید پلی استیشن 5 می‌خواهند روی یک سیستم و پلتفرم تمرکز کنند. در نتیجه،‌ خواستار بیشترین آپگرید ممکن از پلی استیشن 4 هستند. هرچه انتقال از پلی استیشن قبلی به پلی استیشن جدید آسان‌تر باشد، مخاطبان سریع‌تر آن را می‌پذیرند.

یکی از مهم‌ بخش‌های این فرآیند انتقال بازی‌ها از کنسول قدیمی به کنسول جدید است. تا جایی که مخاطب پس از خریداری پلتفرم جدید نیازی به پلتفرم قبلی نداشته باشد. در همین راستا خیلی از مخاطبان واقعا نمی‌دانستند چرا پلی استیشن 5 از سیو بازی‌های پلی استیشن 4 به شکل گسترده پشتیبانی نمی‌کند؛ آن هم با توجه به این حقیقت که در سال‌های اول عرضه، بسیاری از بازی‌های بزرگ و مهم به چنین انتقال میان-نسلی احتیاج دارند. سونی اخیرا طی یک پست بلاگ مستقیما به سوال مرتبط با انتقال سیوهای پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 پاسخ داد.

به گفته سونی، دیتای سیوها می‌تواند از طریق کابل LAN، اتصال وای‌فای،‌ و حتی فلش USB منتقل شود. مشخصا، مشترکان پلی استیشن پلاس می‌توانند از طریق فضای ذخیره ابری فایل‌هایشان را جابجا کنند.

سیو بازی‌‌ها بتواند از پلی استیشن 4 به  5 منتقل شود

اما خب نکته مهم‌تر این است که کدام یک از بازی‌ها از چنین قابلیتی پشتیبانی می‌کند. سونی پیش از این موضوع را به خوبی باز نمی‌کرد اما به عنوان مثال فهمیدیم Marvel’s Spider-Man چنین قابلیتی ندارد.

اینکه سیو بازی‌‌ها بتواند از پلی استیشن 4 به 5 منتقل شود کاملا به توسعه‌دهندگان بستگی دارد باید گفت قابلیت انتقال سیو بازی‌ها در کنسول جدید سونی وجود دارد اما اینکه توسعه‌دهندگان از آن بهره ببرند یا خیر، تصمیم خودشان است.

در نتیجه، هیچ کلیت و قطعیتی وجود ندارد؛ یعنی برخی بازی‌ها قابلیت انتقال سیو خواهند داشت و برخی هم نه. مثلا Spider-Man Miles Morales از این قابلیت پشتیبانی می‌کند اما بازی Dirt 5 چنین قابلیتی نخواهد داشت.


مطالب پیشنهادی:

10ویژگی داشبورد پلی استیشن5

مورتال کامبت11 فقط روی ایکس باکس و پلی استیشن کراس پلی خواهد داشت

پلی استیشن VR، روی کنسول نسل جدید کار میکند

4000عنوان ازبازی ها بر روی پلی استیشن5،قابل اجرا است