اپل در جریان رویداد رونمایی «One More Thing» در کنار رونمایی از نخستین چیپست قدرتمند خود، به تعامل بسیار خوب سیستم عامل macOS Big Sur با تراشه جدید M1 اشاره کرد. نسخه نهایی سیستم عامل جدید اپل 22 آبان ماه منتشر می‌شود.

اپل ادعا می‌‌کند که سرعت عملکرد سیستم عامل macOS Big Sur بسیار بالا است. همچنین در کنار چیپست اختصاصی اپل می‌تواند قدرت و سرعت را در کنار یکدیگر در اختیار کاربران قرار دهد.

نخستین بار اپل در جریان رویداد WWDC20، نسخه جدید مک او اس جدید را بانام macOS Big Sur رونمایی کرد. در آن مقطع زمانی، رابط کاربری سیستم عامل تغییراتی زیادی نسبت به نسخه‌های قبلی دریافت کرده بود. سپس مردادماه امسال نسخه بتای این سیستم عامل با طراحی جدید و متفاوتی منتشر شد. در آن زمان تنها امکان اجرای برخی از برنامه‌های اپل را داشت.

اپل در رویداد رونمایی چیپست M1 و مک بوک‌های جدید خود اعلام کرده‌ که این سیستم عامل می‌تواند تعامل بسیار خوبی با تراشه جدید اختصاصی اپل داشته باشد.

سیستم عامل macOS Big Sur می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن، ویدیوها را دیکود کرده و از تصاویر رندرگیری کند. اپل تمامی اپلکیشین‌ها را برای چیپست جدید خود بهینه سازی کرده است. این امر باعث شده تا امکان اجرای آنها با سیستم مبتنی بر آرم وجود داشته باشد.

چیپست M1 با مصرف انرژی کم و کارایی بالا، یکی از اتفاقات خوبی است که برای اپل در سال جاری رقم خورده است. سیستم عامل جدید اپل نیز به گونه‌ای طراحی شده که سخت افزار درگیر نشود و کاربران بتوانند بهترین کارایی را در اختیار داشته باشند.

با چیپست جدید مبتنی بر آرم کاربران مشکلی در اجرای برنامه‌های مختلف نخواهند داشت. درنهایت اگر به مشکلی هم برخورد کنند می‌توانند از رابط رزتا 2 کمک بگیرند.