برای گرفتن بازدید، یکی از اهداف اصلی شما باید رتبه گرفتن در جستجوهای یوتیوب بدون تلاش بیشتر از تبلیغات اولیه شما باشد. ممکن است کمی از تاکتیک های کلاه سیاه استفاده کنید، درست مانند سئو تا بازدید بیشتری بگیرید، اما این کار هیچوقت راه حل بلند مدتی نخواهد بود. به جای این کار، شما باید ویدیوهایی را بسازید که مردم واقعاً بخواهند آن ها را تماشا کنند.

قدم اول: بدست آورید یا سرگرم کنید، یکی را انتخاب کنید

از خودتان بپرسید چرا یک نفر یک ویدیو را نگاه می کند. در واقع تنها دو جواب برای این سوال وجود دارد. میخواهند چیزی را یاد بگیرند تا مشکلی را حل کنند، یا میخواهند سرگرم شوند. شما باید مطمئن شوید که ویدیوی شما میتواند حداقل یکی از این موارد را بدست آورد، اگر نتواند هر 2 را داشته باشد.

دلیل این که فهمیدن این موضوع انقدر اهمیت دارد این است که میتواند روی نحوه شکل دهی شما به ویدیوهایتان تاثیر بسزایی داشته باشد. آیا یک مقدمه خیلی طولانی به بیننده شما کمک میکند تا چیزی را که می خواهد یاد بگیرد؟ خیر، آن ها به موزیک متن ویدیو اهمیتی نمیدهند، این یک برنامه تلویزیونی نیست.

هدف شما این است که مطمئن شوید که ویدیوهای شما تا حد ممکن کاربردی و مفید هستند چرا که این چیزی است که میتواند برای شما سابسکرایبر و بینندگان طولانی مدت ایجاد کند.

 بازدید بیشتر در یوتیوب

قدم دوم: کیفیت همیشه اولویت اول است

اگرچه که یوتیوب تا اشباع شدن بسیار فاصله دارد، اما یکی از جنبه هایی که مخاطبان را واقعاً تحت تاثیر قرار میدهد کیفیت ویدیوهایی است که توسط کانال های محبوب منتشر میشوند. آن ها به سرعت متوجه شده اند که بینندگان ویدیوهای دارای کیفیت پایین را مشاهده نمیکنند.

دو مدل ویدیوی باکیفیت وجود دارد که شما به آن‌ها برخورد خواهید کرد و احتمالاً میخواهید آن‌ها را تولید کنید. بگذارید به صورت واضح بگوییم که منظور از کیفیت چیست؟ ما درحال صحبت کردن در مورد این که ظاهر ویدیو چقدر خوب باشد هستیم.

ویدیوهای با کیفیت حرفه ای به نظر میرسند. آن ها نورپردازی خوبی دارند، تار نیستند و به نظر می آید که شخصی برای تولید آن زمان صرف کرده و زحمت کشیده است. اولین مدل بک گراند سفید کلاسیک است.  این شیوه نه تنها ظاهری حرفه ای دارد، بلکه تمرکز مخاطب را روی شما به جای یک سری چیزهای تصادفی در پس زمینه معطوف میکند.

یک مدل دیگر از ویدیوهای محبوب، ویدیوی وایت برد است. جایی که روایت در کنار نقاشی هایی که روی وایت برد کشیده میشود انجام میشود. این ویدیوها ظاهری عالی داشته و شیوه ای سرگرم کننده برای توضیح محصولات پیچیده میباشند. اما چطور می توان این چنین ویدیوهایی را ساخت؟ ویدیوی دارای پس زمینه سفید خیلی ساده است. تنها هزینه ای هم که دارد هزینه ای کم برای خرید تجهیزات بسیار ابتدایی از یک فروشگاه لوازم عکاسی است که مدت زمان زیادی نیز برای شما کار خواهند کرد.

پس از فیلمبرداری یک ویدیوی با کیفیت، شما باید آن را ویرایش نیز بکنید. ویرایش خوب به شما اجازه میدهد تا جریان ویدیو را از یک بخش به بخش دیگر به خوبی حفظ کنید تا توجه مخاطبان را داشته باشید. در این بخش نیز اگر مهارت کافی را ندارید باید یک ویرایشگر فریلنسر را استخدام نمایید.

قدم سوم: باید برای خود اسم و رسمی به پا کنید

داشتن کانال یوتیوب خود خیلی شبیه به داشتن برنامه تلویزیونی خود است. شما به سابسکرایبرهایی که به صورت مستمر ویدیوهای شما را تماشا میکنند نیاز دارید. به همین دلیل است که یک ویدیو، مهم نیست چقدر خوب، برای موفقیت در بازاریابی یوتیوب کافی نیست. این موضوع را با اپیزود اولیه یک برنامه تلویزیونی مقایسه کنید. حتی اگر نمره خوبی کسب کند، باز هم اطمینان نمیدهد که برای فصل دوم هم تمدید شود. شما باید متعهد به تولید مستمر ویدیو برای کانال خود باشید.

Derek Halpern  تقریباً 90 ویدیو روی کانال خود دارد. وی این ویدیوها را طی چندین سال ایجاد کرده است. این موضوع چند کار بزرگ انجام میدهد. اول از همه، به وی این شانس را میدهد تا سابسکرایبرهای خود را چند برابر کند. حتی اگر اولین ویدیوی شما نتواند بینندگان را انقدر تحت تاثیر قرار دهد تا دکمه سابسکرایب را بفشرند، شاید یکی دیگر از ویدیوهای شما در نوار کناری بتواند این کار را انجام دهد.

علاوه بر این، هر بار که یک سابسکرایبر یک ویدیو را میبیند، شانس زیادی وجود دارد که آن را به اشتراک بگذارد. این موضوع منجر به این میشود که هر زمان که ویدیوی جدیدی عرضه میکنید بازدید بیشتری بگیرد. تعداد بازدیدهایی که ویدیوی شما میگیرد خطی نیست. ابتدا به صورت کُند شروع میشود، اما مانند یک گلوله برفی، در طول زمان به صورت نمایی رشد پیدا میکند.

اگر میخواهید بازاریابی کلاه سفید در یوتیوب انجام دهید، طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید نتایج را حداقل بعد از یک سال ارزیابی نمایید. اما این لزوماً بدین معنی نیست که نتواند زودتر از موعد مقرر به نتایج دلخواه خود برسید.

حتما بخوانید:

چگونه در یوتیوب بازدید بیشتری داشته باشیم؟

Youtube Red چیست؛ تفاوت آن با یوتیوب پریمیوم و یوتیوب موزیک پریمیوم

یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر پول میدهد؟

آموزش کسب درآمد از یوتیوب

طریقه آپلود ویدیو در یوتیوب و قوانین آن