مایکروسافت به‌دنبال توسعه‌ی سرویس xCloud روی مرورگرهای اینترنتی است تا کاربران iOS و iPadOS بتوانند از آن استفاده کنند. رئیس بخش ایکس باکس، به این موضوع اشاره کرده که سرویس xCloud به‌واسطه‌ی مرورگرهای اینترنتی بالاخره دراختیار کاربران iOS قرار خواهد گرفت.

اپل سرویس‌هایی مانند xCloud و استادیا را روی iOS ازطریق اپ‌استور مسدود کرده. و گفته است که شرکت‌ها باید برنامه‌ها و بازی‌های خود را جداگانه روی اپل استور منتشر کنند. به‌همین‌دلیل، از سرویس‌های استریم بازی مانند xCloud و استادیا جلوگیری شده است. اپل به گوگل و مایکروسافت اعلام کرده است که آن‌ها می‌توانند بازی‌های سرویس‌های استریم خود را جداگانه روی اپ‌استور منتشر کنند و حتی می‌توانند دسته‌ی جداگانه‌ای درست و آن بازی‌ها را منتشر کنند.

این سیاست اپل برای مایکروسافت جالب نبود؛ به‌همین‌دلیل، عرضه‌ی سرویس xCloud برای iOS متوقف شد. البته مایکروسافت اعلام کرد که به‌دنبال راهی جدید برای عرضه‌ی این سرویس روی گوشی‌ها و تبلت‌های اپل خواهد بود.

براساس گزارش‌های جدید، ردموندی‌ها قصد دارند سرویس xCloud را ازطریق مرورگرهای اینترنتی در اوایل سال ۲۰۲۱ برای محصولات اپل منتشر کند. نسخه‌ی تحت‌وب می‌تواند محدودیت‌های اپ‌استور را حذف کند. آمازون هم سرویس استریم بازی لونا را به‌همین‌ترتیب برای دستگاه‌های iOS عرضه کرده است. مایکروسافت به این موضوع اشاره کرده که xCloud را در آینده برای کامپیوترهای شخصی هم منتشر می‌کند. طبق شنیده‌ها، این سرویس در سال ۲۰۲۱ برای کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد.


مطالب پیشنهادی:

اشتراک اپل ارکید برای خریداران آیفون

مسخره‌کردن اپل توسط سامسونگ و شیائومی

معرفی آیفون 12

سفارش اپل به سامسونگ برای خرید نمایشگر تاشو