بازی The Medium یکی از عناوین مورد انتظار و انحصاری ایکس باکس است که روی سری ایکس، سری اس و پی سی عرضه می‌شود. پس از مدت‌ها استفاده از عبارت «تعطیلات سال نو میلادی»، حالا می‌دانیم عنوان جدید و ترسناک بلوبر تیم در تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر ماه) منتشر خواهد شد.

کنسول‌های xbox x و xbox s تقریبا بدون هیچ عنوان انحصاری بزرگ راهی بازار می‌شوند. نخستین بدشانسی طرفداران ایکس باکس هنگام تاخیر در عرضه Halo Infinite رقم خورد. حالا هم مشخص شده The Medium یک ماه بعد از سری ایکس راهی بازار می‌شود.

بازی The Medium به دست توسعه‌دهندگان عناوینی چون Observer و Blair Witch یعنی بلوبر تیم ساخته می‌شود و جاه‌طلبانه‌ترین بازی این استودیو است. همچنین مشخص شده نوازنده سری سایلنت هیل (آکیرا یامائوکا) در ساخت The Medium دست دارد.

بازی داستان زنی به نامMarianne را به تصویرمیکشد که توانایی سفر بین دنیای حقیقی و یک دنیای ماورایی را دارد.

xbox x می‌تواند این دو دنیا را با استفاده از ssd پرسرعت و مخصوص خود به شکل همزمان رندرکند.

حال استودیو بلوبر تیم با انتشار یک تیزر تریلر جدید نه تنها محیط‌ها و فضاهای وحشتناک و رعب‌انگیز بازی را بیشتر به تصویر کشیده، بلکه تاریخ دقیق عرضه آن را هم مشخص کرده است. این تریلر مشخص نمود این بازی‌ در تاریخ ۱۰ دسامبر برای پی سی، xbox x و xbox s عرضه خواهدشد.

The Medium

نکته جالب توجه دیگر در این تریلر پخش یکی از ساندترک‌های اصلی بازی با نام Marianne’s Theme است. رایکوفسکی نوازنده این موسیقی زیبا بوده. لازم به ذکر است که به طور کلی موسیقی‌های The Medium با همکاری رایکوفسکی و یامائوکا نواخته شده. در واقع رایکوفسکی ترک‌های دنیای واقعی بازی را نواخته و یامائوکا نیز سازنده ترک‌های دنیای ماورایی است.

گفته می‌شود یامائوکا همچنین با یکی از وکالیست‌ها و آوازخوان‌های سری سایلنت هیل نیز همکاری داشته. شباهت‌های قابل توجه The Medium به سایلنت هیل از نظر کیفی نیز آشکار خواهد شد یا صرفا شباهت‌‌‌ها به همین ساندترک‌ها و سبکی کلی ختم می‌شود.

عنوان مورد انتظار استودیو بلوبر تیم از ابتدای عرضه روی سرویس گیم پس ایکس باکس در دسترس خواهد بود. گرچه نسخه نسخه پی سی آن روی پلتفرم‌های اپیک گیمز و استیم نیز قابل خریداری است.

The Medium

شاید اینکه The Medium دیگر لانچ تایتل xbox x نیست کمی برای هواداران ناامیدکننده باشد. اما خب قطعا توسعه‌دهندگان دلایل قاطع‌کننده‌ای برای این تصمیم خود دارند.

بازی The Medium در تاریخ ۱۰ نوامبر برای xbox x، xbox s و پی سی عرضه خواهد شد.