فیسبوک از هدست واقعیت مجازی Oculus Quest 2 با پیشرفت‌های قابل توجه نسبت به نسل قبل رونمایی کرد.

رونمایی فیسبوک از هدست واقیت مجازی Oculus Quest 2

هدست Oculus Quest 2 از نمایشگرهای LCD با رزولوشن ۱۸۳۲ در ۱۹۲۰ پیکسل برخوردار است. که نسبت به مدل قبل با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۱۶۰۰ پیکسل پیشرفت داشته است. علاوه بر این نمایشگرها حالا از ریفرش ریت ۹۰ هرتز پشتیبانی می‌کنند که تماشای محتواها را لذت بخش‌تر می‌کند. البته برای عرضه مدل ۹۰ هرتزی باید مدتی صبر کرد و خریداران فعلاً باید به نسخه ۷۲ هرتزی بسنده کنند.

رونمایی فیسبوک از هدست واقیت مجازی Oculus Quest 2

فیسبوک می‌گوید Quest 2 نزدیک به ۱۰ درصد از نسل قبلی سبک‌تر است و ابعادش هم کم کوچک‌تر شده تا فشاری که به سر کاربران در مدل قبلی وارد می‌شد کاهش یابد. بند هدست هم تعویض شده و حالا در آن به جای مواد سخت، مواد انعطاف پذیر بکار رفته است. کنترلرها از نو طراحی شده اند و برخی از المان‌های آنها از کنترلر هدست «Rift» قرض گرفته شده است.

Quest 2 از قابلیت‌های شخصی سازی بالایی برخوردار بوده. حالا می‌توان Face Plate‌های مختلف را بسته به اندازه سر انتخاب کرد. فیسبوک برای کاربرانی که بند سخت مدل قبلی را بیشتر می‌پسندند، آن را در قالب پکیج Premium با امکان نصب باتری اضافه ارائه می‌کند. فیسبوک می‌گوید نصب باتری اضافه شارژدهی Quest 2 را دو برابر افزایش می‌دهد و به تقسیم بهتر وزن هدست روی سر کمک می‌کند.

رونمایی فیسبوک از هدست واقیت مجازی Oculus Quest 2

فیسبوک همچنین اعلام کرد که از بهار سال ۲۰۲۱ فروش هدست Rift S را متوقف کرده. و تمرکزش را معطوف هدست پرچمدار Quest 2 خواهد کرد. هدست Oculus Quest 2 از تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر) با قیمت ۲۹۹ دلار برای مدل ۶۴ گیگابایتی و ۳۹۹ دلار برای مدل ۲۵۶ گیگابایتی به بازار عرضه می‌شود.